تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - پاسخ ساده را به پنهان کاری ترجیح می دهم

پاسخ ساده را به پنهان کاری ترجیح می دهم

 

نوع مطلب :سیاسی ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

فرماندار تبریز در پاسخ به سئوالات مخاطبان نصر نیوز
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۹

پاسخ صادقانه را به پنهان کاری ترجیح می دهم
نصر نیوز: ظهر یک روز سرد زمستانی راس ساعت 13 در دفتر فرماندار تبریز قرار ملاقات داشتیم. قرار بود آقای فرماندار در مصاحبه اخصاصی پایگاه خبری – تحلیلی نصر نیوز ضمن پاسخگویی...

به سئوالات مطرح شده از سوی مخاطبان نصر نیوز به سئوالات ویژه خبرنگاران نصر نیز پاسخ دهد. جلسه راس ساعت آغاز شد و قراری با رئیس دفتر فرماندار گذاشتیم که حداکثر در عرض 30 دقیقه مصاحبه را تمام کنیم ولی محمود چمنی فرماندار تبریز با روحیه پاسخگویی و با ویژگی یک مدیر ارتباط گستر پشت میز مدیریت اش حاضر شد و چنان غرق در گفت و گوی صریح و صمیمی شدیم که مصاحبه 75 دقیقه طول کشید.
در این گفت و گوی ویژه که سئوالات مختلفی نیز مطرح شد، فرماندار تلاش کرد تا نشان دهد که یک مدیر پاسخگو است، سئوالات مخاطبان نصر نیوز را که پیش از این در لینک صریح و صمیمی سایت منتشر شده بود،قبلا پرینت گرفته بود و یکی یکی پاسخ می داد.
مباحث مختلفی مطرح شد از جمله نگاه فرماندار تبریز به مقوله فرهنگ پاسخگویی مدیران، دلایل عدم تکمیل پروژه های عمرانی شهرداری تبریز، دلیل فرار سرمایه گذار هنل 7 ستاره باغلار باغی و ده ها مورد دیگر که متن کامل این مصاحبه را می خوانید:

نحوه آشنایی شما با پایگاه خبری – تحلیلی نصر نیوز از چه طریقی بود؟
از همان روزهای نخست آغاز به کار این سایت با اطلاعی که از روابط عمومی فرمانداری تبریز یافتم، به یکی از مخاطبان این پایگاه خبری – تحلیلی تبدیل شدم.
با توجه به اینکه اول صبح فرصتی دست می دهد تا سایت های خبری را نگاهی بیاندازم، به همین دلیل هر روز صبح به خبرهای این سایت نیز نگاه می کنم.
آقای فرماندار با توجه به اینکه اخبار و اطلاعات موجود در سایت های خبری را پیگیری می کنید، ضرورت فعالیت در این حوزه را تبیین فرمایید؟
از صمیم قلب وظیفه خود می دانم تشکرم را از باب اینکه فرمایش ولی امر مسلمین را جامه عمل پوشانده و گام مثبتی در راستای مقابله با جنگ نرم دشمنان برداشته اید، به عنوان یک شهروند اعلام دارم.
جبهه سایت و سایبری و به طور کلی فضای مجازی از جمله صحنه های جدیدی است که معقتدم نیروهای واقعی اصولگرا و پیروان خط ولایت باید در این فضا گام های بلند و تاثیرگذاری بردارند.
قرار نیست که ما همیشه صحنه را واگذار کنیم و سپس حالت دفاعی به خود بگیریم. در عصر حاضر معتقدم جنگ نرمی که دشمن علیه نظام اسلامی آغاز کرده است، سنگری است از سنگرهای اسلام که نباید به دشمن واگذار کرد.
من از این دید نگاه می کنم که آغاز گر جنگ نرم امام خمینی (ره) بودند که دشمن هنوز که هنوز است در این جنگ غوطه ور است و بعد از 32 سال هنوز نتوانسته اند در این عرصه خود را پیدا کنند.
خیال باطل است که برخی فکر کنند با پول خرج کردن در انتخابات می توانند مردم را رو در روی یکدیگر و مقابل نظام قرار دهند، آنان آنچنان در غفلت به سر می برند که با وجود اظهار نظر مقام معظم رهبری حتی یک عده ای را که به آنان رای داده بودند را نیز از دست دادند.
این صحنه ای که دست اندرکاران نصر نیوز وارد آن شده اند حکایت از درایت و تیزی دست اندرکاران این مجموعه دارد

آقای فرماندار یکی از بخش های ویژه پایگاه خبری – تحلیلی نصر نیوز بخش صریح و صمیمی و ایجاد امکان طرح سئوالات از سوی مخاطبان این پایگاه خبری – تحلیلی است که در این خصوص برای جنابعالی نیز سئوالاتی مطرح شده است، در ابتدا می خواهیم نظر حضرتعالی را در خصوص این بخش جویا شویم؟
به منظور اینکه بتوانم به صراحت خود در مقوله صریح و صمیمی صراحت بیشتری بدهم باید بگویم که مسئولانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی قبول مسئولیت کرده اند، در برابر مردم پاسخگو هستند چرا ؟ چون رئیس جمهور این کشور فردی پاسخگو است، چون نمایندگان مردم در مجلس افرادی پاسخگو هستند. به طور کلی می توان گفت که ما مسئولان به صورت غیر مستقیم از سوی خود مردم انتخاب شده ایم پس باید پاسخگوی آنان باشیم.
هنر آن است که از طریق همین رسانه ها سئوالات جمع بندی شده و از مسئولان پرسیده شوند تا افکار عمومی با سئوالات بی پاسخی مواجه نشوند.
پاسخ دادن هم این نیست که انسان باید عالم دهر باشد بلکه فرد در حد توان فکری خود یا باید پاسخ را بدهد و یا به دنبال کسب پاسخ برآید و ارایه دهد، مخفی کاری در این وادی چه مفهومی می تواند داشته باشد.
باید در خصوص خود با صراحت تمام بگویم که حداقل در پنج سال گذشته که با وزارت کشور همکاری داشته ام، به ذهن ام می آید که با مردم با صداقت سخن گفته باشم به همین دلیل مردم نیز کمک حال بنده شده اند.
نباید مشکلات را از مردم پنهان کرد و روی مشکلات سرپوش گذاشت، نباید به مردم دروغ گفت که هیچ مشکلی نیست.
در حال حاضر کشورمان نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان با مشکلات متعددی دست به گریبان است که باید با تدبیر آنها را حل کرد.
آقای فرمانداری نخستین سئوال را یکی از مخاطبان نصر نیوز در خصوص حل مشکل آلودگی منطقه مایان که ناشی از چرمشهر است پرسیده است توضیح می دهید ؟
موضوع چرمشهر را برخی ها تلاش داشتند که به یک موضوع عادی تبدیل کنند در حالی که جاری شدن پسماندهای واحدهای صنعتی چرمشهر برای روستاهای اطراف مشکلات حادی را به وجود آورده بود که از حد و اندازه های یک موضوع عادی فراتر بود.
پس از اطلاع از این موضوع نامه نگاری های فراوانی با دستگاه های اجرایی ذیربط انجام شد که خوشبختانه در یک ماه گذشته به نتایج بسیار مبتی منتج شد.
بر اساس مصوبات یکی از این جلسات مقرر شد استانداری، محیط زیست، صنایع و معادن و صاحبان واحدهای صنعتی چرمشهر هزینه احداث تصفیه خانه این شهرک را که حدود 30 میلیاردریال اعتبار نیاز دارد تامین کنند که امیدواریم در آینده نزدیک با احداث این تصفیه خانه، مشکلات بسیار حادی که در روستاهای اطراف چرمشهر به وجود آمده است مرتفع گردد.
مخاطب دیگری سئوال کرده اند: جناب فرماندار به عنوان مدیری پاسخگو، به نظر می رسد نقش مهمی در هماهنگی های بین بخشی ایفا می نماید، آیا توانسته اید درخصوص تکریم واقعی ارباب رجوع در ادارات نیز رهگشا باشید؟
در مقوله تکریم ارباب رجوع باید به معنای لغوی این عبارت توجه کنیم.
اگر ما به مخاطبان خود نگرشی ارباب گونه داشته باشیم خودمان نیز باید نوکر آنان باشیم.
در مواجه با ارباب رجوع حداقل امری که وی از ما انتظار دارد روی خوش و راهنمایی های سازنده است.
آقای مدیری که الان در موضع پاسخگویی قرار داری اگر نمی توانی برای مراجعان خود اقدامی مثبت انجام دهی حداقل با روی خوش و تکریم ارباب رجوع رفتار کن.
روزانه شاید بیش از 200 نفر به دفتر بنده مراجعه می کنند و درخواست شغل برای خود یا فرزندان خود دارند در حالی که نه بنده و نه کسی که در سایر ادارات نشسته مسئول کاریابی برای افراد نیستیم و این امر نیاز به ساختار سازی دارد ولی مراجعه کننده نباید دلسرد شود.
راهنمایی های صحیح در بسیاری از موارد کارساز می باشند، اگر مراجعه کننده جواب قطعی هم از مدیر نمی گیرد باید حداقل با روی خوش با وی رفتار نمود.

سئوالی نیز در خصوص ارتباط جنابعالی با مجموعه شهرداری چنین مطرح شده است: آقای فرماندار در مورد میزان هماهنگی تان با شهرداری تبریز جهت اجرای پروژه های شهرداری مخصوصا پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی توضیح بفرمایید، چنین به نظر می رسد كه فرمانداری با شهرداری آنچنان كه باید و شاید همسو نیست نمونه اش هتل 7 ستاره باغلارباغی؟
البته یکی از اتهاماتی که به مجموعه فرمانداری تبریز می زنند این است که با شهرداری با اغماض رفتار می کنیم.
نفس و زیر ساخت این مسئله این است که بنده به عنوان مدیر اجرایی این شهرستان مسئول هستم تا به فکر آبادانی شهر باشم و اگر به غیر از این نیز به ذهن ها برسد، دارای ایراد است.
شورای اسلامی شهر مصوباتی دارد که باید اصطلاحا از شورای نگهبان شورای شهر که  فرمانداری باشد عبور کند، باید 34 بند وظیفه شورای اسلامی شهر را، فرماندار تطبیق دهد و ببیند وظایف شورای اسلامی شهر است که فلان مصوبه اجرایی شود یا نه!
سعی و تلاش حقیر نیز این است که در این مدت حضورم در فرمانداری تبریز با روح تعامل با این بزرگواران رفتار کنیم. من عزیز و بزرگواری را که اکنون در شورای اسلامی شهر تبریز است را در دوران جنگ در شلمچه صحنه های مبارزه اش را دیده ام ولی اصل وضعیت کنونی افراد است هر چند نمی توانیم گذشته افراد را نیز نادیده بگیریم.
منتها اعتقاد دارم از یک طرف منطق، اصول و دستورالعمل ها باید مد نظر قرار گیرد، باید این موارد را رعایت کنیم و خوشبختانه با این روحیه الان در 15 ماه گذشته اقدامات بسیار خوبی در سطح کلانشهر تبریز صورت گرفته است.
آقای فرماندار در خصوص عدم تحقق بودجه امسال شهرداری تبریز نیز یک سری اظهار نظرها می شود که فرمانداری نباید با این بودجه موافقت می کرد، نظر جنابعالی چیست؟
در زمان تصویب بودجه سال 89 شهرداری تبریز بنده بارها اعلام کردم که این بودجه قابل تحقق نیست، و اینک نیز شاهد عدم تحقق آن هستیم.
بر اساس اعلام شهرداری تبریز تنها 52 درصد از بودجه مصوب تحقق یافته است.
بنده کتبا نیز اعلام کرده بودم که این بودجه قابل تحقق نیست و مصوبه شورا را عودت دادیم تا بازنگری صورت گیرد ولی متاسفانه در این خصوص بازنگری صورت نگرفت و اعضای شورای شهر درخواست کردند تا با تصویب این بودجه شرایط برای فعالیت شهرداری فراهم شود.
استدلال ما هم برای مخالفت با تصویب بودجه سال 89 این بود که شما وقتی چنین بودجه ای تصویب می کنید بر اساس آن نیز پروژه هایی تعریف می کنید که اگر نتوانید بودجه را محقق نمایید نمی توانید به تعهدات خود عمل کنید که این امر نارضایتی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.
در زیر نامه شورای اسلامی شهر تبریز نیز نوشتم که گر چه مطمئن هستیم این بودجه محقق نمی شود ولی امیدواریم با تلاش و همتی که بیان می دارید اجرایی شود و میدان را برای فعالیت بازگذاشتیم.
اکنون نیز نامه دیگری به اعضای شورای شهر و شهردار تبریز ارسال داشته ام که لایحه بودجه سال آینده را واقعی مدنظر قرار بدهند.
تاکید ما بر تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی است چرا که یک تعداد از پروژه ها هنوز تکمیل نشده اند و نباید تا تکمیل پروژه های نیمه تمام پروژه جدیدی آغاز شود.
در هر حال ما خواهان این هستیم که با برادری و هم زیستی مسالمت آمیز با دوستان شورای اسلامی شهر و شهردار تعامل داشته باشیم ، در عین حال معتقدم بر اساس اعتقادتمان باید کار را پیش ببریم. تا زمانی که بنده در این جایگاه هستم تلاش می کنم تا مشکلی برای شورای شهر و شهرداری ایجاد نکنم و تمام تلاش خود را به کار گیریم تا مشکلات آنان را مرتفع کنیم البته هر جایی احساس کنیم که حدود انقلاب خدشه دار می شود و انگار به یک سری خطوط قرمز تخطی می گردد آرام نمی نشینیم و اگر کسانی قصد عبور از اصول را داشته باشند، این افراد قابل تعامل نیستند.

 

آقای فرماندار یکی از مطالبات اصلی مردم تبریز که در برهه ای از زمان با تبلیغات گسترده شهرداری تبریز نیز همراه بود، بحث احداث هتل 7 ستاره در محل فعلی پارک باغلار باغی است، چه اتفاقی برای سرمایه گذاری این پروژه افتاد؟
این پروژه یکی از پروژه های سرمایه گذاری شهرداری تبریز بود که قرار بود با مشارکت یک فرد از بخش خصوصی در محل فعلی باغلارباغی احداث شود ولی متاسفانه سرمایه گذار 20 روزی است که از سرمایه گذاری در این پروژه منصرف شده و تبریز را ترک کرده است.
بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 5 شرط احداث این هتل فراهم کردن مکانی همانند باغلار باغی در نقطه ای دیگر از شهر بود چرا که ما نمی توانیم به حقوق شهروندان ورود کنیم و حق آنان را از داشتن چنین فضاهایی محروم کنیم.
بر اساس آخرین اطلاعات بنده فعلا بحث هتل 7 ستاره تبریز تعطیل است و باید دنبال سرمایه گذار جدید باشیم.
البته عملیات هتل لاله تبریز نیز که به صورت مشارکتی در حوالی میدان فهمیده تبریز در حال احداث است، به خوبی ادامه دارد.
مخاطب دیگری در خصوص نظارت بر نانوایی های تبریز سئوال کرده اند، لطفا از آقای فرماندار سئوال کنید که نظارت بر نانوایی ها چرا در تبریز صورت نمی گیرد، برخی از نانواها با رعایت قیمت های داده شده پخت و فروش می کنند در حالی که برخی دیگر نیز هم از کیفیت کم کرده اند و هم قیمت را افزایش داده اند؟
پیش از آغاز طرح هدفمندی یارانه های نوع نظارت بر نانوایی ها از سوی فرمانداری تبریز فرق داشت، پیش از این فرمانداری تنها متعهد بود به یک هزار و 500 نانوای یارانه ای پز نظارت داشته باشد در حالی که اکنون با هدفمندی یارانه ها باید به سه هزار نانوای موجود در شهر نظارت کنیم.
کادر نظارتی فرمانداری تبریز نیز 30 نفر است که به حتم نیاز دارد این افراد تلاش بیشتری را مبذول دارند که این امر نیز در برنامه کاری مان قرار دارد.
البته شاخص های نظارتی نیز با هدفمندی یارانه ها متفاوت شده است، چرا که دیگر بحث شمارش آردها و برخی مسایل دیگر به خودی خود حل شده است.
اکنون بازار رقابتی بین نانوایی ها ایجاد شده است هر نانوایی کیفیت بهتری داشته باشد مشتری بیشتری خواهد  داشت.
سئوالی شده است که آقای فرماندار جنابعالی به عنوان مقام ارشد دولت در سطح شهرستان تبریز نظرتان در رابطه با انتخاب شهردار توسط دولت چیست؟ به نظرتان این امر شورهای شهر را تضعیف نمی کند؟
این تصمیم باید از سوی نمایندگان محترم مردم اتخاذ شود، ولی معتقدم در هر دو حالت اگر کسی قصد خدمت به مردم را داشته باشد فضا فراهم است.
چه شهردار از سوی شورا انتخاب شود و چه از سوی وزارت کشور فکر نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد چرا که در شرایط فعلی نیز که ما به عنوان نماینده دولت هر موقعی مشکلی داشته باشیم در صحن علنی شورا حاضر شده مباحث را مطرح می کنیم.
وی اگر این موضوع محقق شود باید قانون تغیر یابد چرا که یکی از 34 وظیفه قانونی شوراهای اسلام شهر انتخاب شهردار است که با این حساب منتفی خواهد شد.
البته همان مجلسی که قانون شوراها را تصویب کرده است شاید قانون دیگری را تصویب کند ولی به هر حال شوراها تا زمانی که از سوی قانون اجازه فعالیت دارند مورد احترام هستند.
شهروند دیگری سئوالی در خصوص طرح جامع ترافیک تبریز چنین مطرح کرده اند: به نظر می رسد که طرح جامع ترافیک تبریز به بوته فراموشی سپرده شده است، آیا برنامه ای برای اجرایی شدن این طرح دارید؟
در مورد این طرح بررسی ها ادامه دارد، چرا که نمی خواهیم همان وضعیتی که یک بار در زمان استانداری آقای سبحان اللهی در تبریز اتفاق افتاد و پس از دو ساعت از اجرا این طرح منتفی اعلام شد، پیش آید.
بر اساس آخرین تصمیم ها مقرر شده است تا هیئتی از تبریز برای بازدید از طرح ترافیک مشهد از این شهر بازدیدی به عمل آوریم تا شیوه آنان را نیز مورد بررسی قرار دهیم.
اجرای این طرح پیچیدگی های خاص خود را دارد که باید پیش از اجرا تمام جوانب آن را دید.
اجرای این طرح همانند تهران امکان پذیر نیست چرا که در تهران منطقه وسعیی را شامل می شود در حالی که در تبریز این محدوده هسته مرکزی را تحت الشعاع قرار می دهد.
اجرای طرح ترافیک در هسته مرکزی تبریز به دلیل وجود مراکز اداری و بانکی در این محدوده شرایط ویژه ای را فراهم آورده است که باید مد نظر قرار گیرند.
یکی از راهکارهایی که به منظور رفع مشکل حمل و نقل عمومی در تبریز پیشنهاد شده و به تصویب شورای ترافیک استان نیز رسیده است ،طرح راه اندازی خطوط ویژه در این شهر است.
خطوط ویژه در 12 خط به تصویب رسیده است که 9 مورد از آنها اجرایی خواهند شد.
در بسته اول این طرح قرار است پنج خط ویژه بدون نرده کشی در سطح شهر ایجاد و راه اندازی شود که به حتم با راه اندازی این خطوط مشکل اصلی تردد در هسته مرکزی شهر مرتفع خواهد شد.
امیدواریم به محض ورود اتوبوس های جدید این طرح اجرایی شود.

مخاطب دیگر نصر نیوز در سئوالی پرسیده اند: آقای فرماندار چرا از توان بانوان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند برای پست های مدیریتی بهره نمی برید؟
به کار گیری از بانوان در پست های مدیریتی فرمانداری تبریز با توجه به اینکه یک تشکیلات دولتی است و بحث استخدام رسمی وجود دارد امکان پذیر نیست چرا که استخدام ها بر اساس نیاز از بین آقایان و بانوان به تناسب موقعیت شغلی صورت گرفته است.
اما به طور کلی معتقدم هر کسی توان بیشتری داشته باشد بدون مدنظر قرار دادن جنسیت باید در پست های مدیریتی نیز به کار گرفته شود.
شهروند دیگری در خصوص وضعیت نابسامان شهری کلانشهر تبریز از شما سئوال کرده اند که تا کی باید منتظر ماند و شعارهای شهرداری را شنید؟
در خصوص موضوعات مربوط به شهرداری پیش از این پاسخ دادم، چون تنها 50 درصد بودجه شهرداری تبریز محقق شده است بنابراین تنها 50 درصد وعده های آنان نیز قابل تحقق هستند.
حال بنده از بعد فرهنگی به اقدامات شهرداری نگاه می کنم که با توجه به اختصاص 10 درصد اعتبارات شهرداری به مقوله فرهنگی باید اقدامات اساسی و زیربنایی در این حوزه صورت گیرد.
البته این به معنای عدم اجرای برنامه های فرهنگی نیست، برنامه هایی در بخش قرآنی، مداحان اهل بیت(ع)، آئین های تجلیل و غیره اجرا شده است ولی معتقدم اگر افراد متخصص امر در مدیریت این مجموعه ها حضور داشتند بیش از این ها شاهد نتایج به ثمر رسیده بودیم.
یکی از ساکنان روستاهای اطراف تبریز نیز سئوال خود را چنین مطرح کرده اند: "روستاهای اطراف تبریز ای کاش اطراف تبریز نبودند چرا که به دلیل بالا بودن دغدغه های شهری در کلانشهر تبریز مظلوم واقع می شوند "نظرتان چیست؟
من سخن این بزرگوار را قبول می کنم. به عنوان مثال روستای آناخاتون سال 85 جمعیتی بالغ بر دو هزار و 600 نفر داشت که هم اکنون به هفت هزار و 500 نفر رسیده است.
ساکنان این روستا انتظار دارند امکاناتی در شان این تعداد جمعیت به آنها ارایه شود.
معیار ما درروستاها طرح هادی روستایی است که از هر 10 سال به 10 مورد بازنگری قرار می گرفت که این موضوع را عوض کردیم و قرار شد معیار را ازسال به جمعیت تغییر دهیم.
آقای فرماندار به عنوان آخرین سئوال مخاطبان نصر نیوز مطرح شده است: "فرماندار محترم پاسخ دهند که چرا در تبریز تشکل های مردم نهاد مورد حمایت قرار نمی گیرند و رویکرد جنابعالی در خصوص چنین تشکل هایی چیست؟"
برای حمایت از تشکل های مردم نهاد روشی ویژه وجود دارد که باید آن مراحل طی شود تا این تشکل مورد حمایت قرار گیرد.
در طول سال های گذشته حمایت های متنوع و متعددی از این نوع تشکل ها صورت گرفته است ولی در حوزه انجمن های حمایتی یک سری اقدامات در دست اجرا داریم که در آینده نزدیک اجرایی می شود.
به عنوان مثال صندوق های صدقات موجود در تبریز جمع آوری می شوند. زیبنده شهری مثل تبریز که شهر بدون گدا لقب گرفته نیست که شاهد حضور گدایان فلزی در شهر باشیم.
در حال حاضر بیش از 60 هزار صندوق صدقات در سطح شهر تبریز وجود دارند که تنها دو هزار مورد از آنها از سوی یکی از انجمن های حمایتی نصب شده است.
موضوع صندوق های صدقات مشکلات عدیده ای از جمله سرقت و سو استفاده در شهر را فراهم کرده است که با برگزاری جلسات متعدد در این خصوص مباحث مطرح شده و تلاش می کنیم به سوی پرداخت های الکترونیکی و بانکی پیش برویم.

آقای چمنی ضمن سپاسگزاری از حوصله ای که به خرج دادید و به سئوالات مطرح شده از سوی مخاطبان پایگاه خبری – تحلیلی نصر نیوز پاسخ دادید از شما تقاضا دارم تا به چند سئوال نصرنیوز  نیز پاسخ دهید.


چندمین فرماندار تبریز هستید و نام چه تعداد از فرمانداران پیش از خود را می دانید؟

فکر می کنم چهار دهمین فرماندار تبریز باشم و اسامی تمام فرمانداران پیش از خود را در ذهن دارم حتی اگر لازم است گرایش سیاسی شان را نیز بیان کنم.

آقای فرماندار تاکنون سینما رفته اید؟
بنده در طول عمرم تنها یک بار آن هم به همراه پدر و برادرم در دوران دبیرستان به سینما رفته ام.
قبل از انقلاب بود که اسم فیلم هم توپ های ناوارون نام داشت فیلمی جنگی و پر هیجان بود.
دلیل سینما رفتنمان نیز به خاطر اصرارهای بنده به برادرم بود که با اطلاع پدر، عصر پنجشنبه با تخمه ای که خریده بودیم به سینما رفتیم. وسط های فیلم بود که من خطاب به پدرم گفتم که حوصله مان از این تاریکی سر رفت که وسط های فیلم منصرف شدیم و برگشتیم خانه.

آقای فرماندار از وضعیت سینماهای تبریز باخبرید؟

با وجود اینکه فرصت سینما رفتن را نداشته ام ولی با پیگیری های صورت گرفته از وضعیت نامناسب آنها خبر دارم.
روز چهارشنبه نیز جلسه ای در این خصوص ترتیب داده شده است که موضوعات جدید مطرح شده از سوی وزارت ارشاد مورد بررسی قرار گیرد.
معتقدم باید این چنین مراکزی ساماندهی شود اگر ما از ورود ماهواره به منازل خانواده های ایرانی ناراحتیم باید با فراهم کردن زمینه های هنری و ورزشی زمینه حضور جوانان را در این نوع مراکز فراهم آوریم.

به نظر جنابعالی بهترین گزینه بعدی برای بخش صریح و صمیمی نصر نیوز کیست؟

اگر اجازه دهید باز بنده را به عنوان سوژه پاسخگویی انتخاب کنید چرا که معتقدم مسئولان باید برای حضور در این بخش از شما درخواست کنند تا مورد سئوال شهروندان قرار گیرند.
اگر من مدیر احساس کنم از بالا نظارتی بر من وجود ندارد، کارم خراب می شود اگر احساس کنم مردم ناظر بر رفتارهای من نیستند فعالیت ام مناسب نخواهد بود.
این پاسخگویی ها به صلاح دنیا و آخرت ماست.

آقای فرماندار سئوال آخر را خودتان مطرح کنید.

اگر اجازه دهید در خصوص یکی از آرزوهایم سخن بگویم.
یکی از آرزوهای من و فکر می کنم از آرزوهای بسیاری از شهروندان تبریزی راه اندازی قطار شهری است. تبریز شهری است که زیبنده است از چنین امکاناتی بهره ببرد.
ولی متاسفانه به دلیل عملکرد نامناسب در سال های گذشته فکر می کنم پیش از سال 1392 هیچ واگنی در خطوط متروی تبریز به حرکت در نیاید.

و سخن آخر...

سخن آخر اینکه به عنوان یک خدمتگزار مردم با 30 سال سابقه خدمت به اعتبار این 30 سال خدمت از تک تک مردم در همراهی با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها سپاسگزاری می کنم.

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها