تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - جهاد اقتصادی ، زمینه ساز ایجاد 163 فرصت شغلی در استان آذربایجان شرقی

جهاد اقتصادی ، زمینه ساز ایجاد 163 فرصت شغلی در استان آذربایجان شرقی

 

نوع مطلب :اقتصادی ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

نصر نیوز: امسال که به نام جهاد اقتصادی نامگذاری شده است زمینه ایجاد 163 هزار فرصت شغلی در آذربایجان شرقی فراهم می شود.

به گزارش خبرنگار نصر از نخستین نشست مطبوعاتی مدیر کل کار و امور اجتماعی آذربایجان شرقی ، این جمله را می توان محوری ترین بخش مصاحبه احمد لطفی نژاد خواند.
نظم و انضباط در سازمان هایی که همواره با قانون و بخشنامه و مصوبه و آئین نامه سر و کار دارند شاید مهمترین شاخصه این نوع ادارات باشد، ولی تاخیر در آغاز کنفرانس های مطبوعاتی و همایش و سمینارها انگار با هیچ بخشنامه و آئین نامه ای سر وقت آغاز نمی شود چرا که جلسه مطبوعاتی مدیر کل کار استان نیز با 45 دقیقه تاخیر آغاز شد.
جهاد اقتصادی و 163 فرصت شغلی
لطفی نژاد در ارتباط با نامگذاری سال 90 به جهاد اقتصادی گفت : امسال برای مقابله با خطراتی که اقتصاد کشور از سوی دشمنان  تهدید می شود باید در صحنه اقتصادی ، رفتار و گفتار های جهاد گونه داشته باشیم و با همکاری هم اقتصاد کشور را توانمند سازیم .
مدیر کل ،اداره کل کار و امور اجتماعی استان ، بزرگترین جهاد در سال 90 را سرمایه گذاری و اجرای پروژه های عمرانی ( دولتی و خصوصی ) دانست و امنیت اجتماعی ، اخلاقی ، روحی و روانی را آثار مستقیم اشتغال زایی برا ی افراد فاقد درآمد اعلام کرد.
وی در سال 89، از بین یک میلیون وصد هزارفرصت شغلی ، سهم استان آذربایجان شرقی را 42 هزار فرصت شغلی دانست و افزود . خوشبختانه سال گذشته با 88هزار و چهارصد فرصت شغلی در استان جزو 5 استان برتر در کشور بوده ایم  .
لطفی نژاد خبر از ایجاد 2 میلیون وپانصد فرصت شغلی در سال 90 در کشور داد و اذعان داشت سهم استان برابر با 163 فرصت شغلی است .
نرخ بیکاری 5/4 تا 5 درصد  تا پایان سال 94
وی با اشاره به این که نرخ بیکاری استان پایین تر از نرخ میانگین کشور است اظهار داشت تا پایان برنامه 5 که تا سال 94 ادامه خواهد داشت نرخ بیکاری باید به 5/4 یا 5 درصد برسد.
لطفی نژاد  نرخ بیکاری در استان را در حال حاضر 10 درصد اعلام کردو گقت : دولت متعهد شده نرخ بیکاری را به 7 درصد برساند.
اشتغال بدون سرمایه گذاری
احمد لطفی نژاد مشاغل خانگی را جزو شغل های  بدون سرمایه گذاری و یا سرمایه گذاری های اندک دانست و افزود : هر نوع فعالییتی که توسط اعضای اصلی خانواده ( پدر ، مادر ، فرزندان ) در جنبه تولید و خدمات کالا در منزل و بدون ایجاد مزاحمت برای همسایگان  انجام شود جزو  مشاغل خانگی محسوب می شوند.
وی سیستم نرم افزاری، در زمینه های امور مالی ، امور اداری ، انجام حسابرسی ، رصد کردن پرو ژه های عمرانی ،کار های  صنعتی  و  تولید برنامه های نرم افزاری را مشاغل خانگی دانست.
لطفی نژاد در ارتباط با ساز و کارهای توسعه و تثبیت ارتقای سطح مهارت و کیفیت مشاغل خانگی گفت ، سازمان مهارت در کشور با ارایه آموزش های لازم به کار آموزان ، سازمان مالی ( بانک ها بخصوص صندوق مهر امام رضا ) با پرداخت وام هابی کم بهره و تشویق پشتیبانان می توانند مشاغل خانگی را توسعه و گسترش دهند.
وی همچنین توسعه  مشاغل خانگی را عاملی در گسترش چرخه اقتصادی استان اعلام کرد و اذعان داشت افرادی که علاقه مند به چنین مشاغلی می باشند باید در  کیفیت ، طراحی ، رنگ و شیوه بسته بندی و قیمت تولیدات خود دقت کنند.
طرح اقتصادی ،  5/2 برای کل اعتبارات استانی  
لطفی نژاد در بحث بنگاه های زود بازده افزود : قدرت اقتصادی در ایجاد واحد های اقتصادی و طرح اقتصادی نزدیک به 5/2 برابر کل اعتبارات استانی، بوده است  .
وی اعلام کرد : در بین 30 استان ، آذربایجان شرقی  ، در پرداخت اعتبارات استانی به واحد های اقتصادی رتبه 2 کشوری را نصیب خود کرد.
نویدی خوشایند برای سرمایه گذاران
مدیر کل اداره کا رو امور اجتماعی استان در این نشست خبر از تشکیل صندوق توسعه ملی داد و گفت این صندوق اولین بار در کشور با رویکرد سرمایه گذاری و اجتماعی ایجاد شده است .
لطفی نزاد تعداد اعضای هیات امنای این صندوق را وزیر نفت ، وزیر امور اجتماعی و دارایی و وزیر کار و امور اجتماعی دانست و اظهار داشت تعمیم منابع ، نظارت اقتصادی و برنامه سرمایه گذاری  و اشتغال از وظایف اعضای هیات می باشد.
وی افزود اولین مبلغ ورودی به صندوق 30 هزار میلیارد تومان می باشد که نویدی خوشایند برای سرمایه گذاران و افراد بیگار است .
8 هزار و 900 نفر مقرری بگیران بیمه بیکاری، در استان آذربایجان شرقی
وی در ارتباط با مقرری بگیران بیمه بیکاری اعلام کرد : سقف مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان 9 هزار و سیصد نفر می باشد در حالی که ما با رقم 8 هزار و نهصد نفر رقم بالایی را به خود اختصاص داده ایم .
وی یکی از برنامه های سال 90 را کاهش استفاده کنندگان از بیمه بیکاری دانست و گفت در سال جدید باید تلاش کنیم تا با ایجاد فرصت های شغلی از میزان مقرری بگیران استان بکاهیم. و جلوی بی عدالتی و سوءاستفاده کنندگان مقرری بگیران بیمه بکاری را بگیریم .
لطفی نژاد در پایان نشست با دادن لوح تقدیر و هدایایی از زحمات خبرنگاران قدردانی کرد و گفت: خبرنگاران از رسالت و جایگاه والاتری برخوردار هستند و باید با نهادینه کردن برخی فرهنگ ، گامی موثر در توسعه استان و کشور داشته باشند.

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها