تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - پایین ترین نرخ بیکاری بین فارغ التحصیلان رشته پرستاری

پایین ترین نرخ بیکاری بین فارغ التحصیلان رشته پرستاری

 

نوع مطلب :فرهنگی ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

 پایین بودن نرخ بیکاری بین فارغ التحصیلان رشته پرستاری در آذربایجان شرقی را می توان مهمترین نکته نشست مطبوعاتی رئیس هیات مدیره نظام پرستاری تبریز  خواند.

 سیفعلی نصرتی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی خود تحت عنوان عدالت در نظام سلامت در جمع خبرنگاران گفت : تعداد بیکاران رشته پرستاری نسبت به سایر رشته ها در استان پایین تر است .

سیفعلی نصرتی با اعلام این موضوع که بین مسایل و مشکلات بیماران و پرستاران ارتباط تنگاتنگی موجود است افزود: باید عمده مطالبات پرستاران به تناسب نیاز های بیماران برآورده شود تا پرستاران با شور و نشاط و علاقه در کار خود بالاترین خدمات را به بیماران ارائه دهند.

نصرتی  در ارتباط قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه های پرستاری گفت: اگر این قانون اجرا شود تعداد بیکاران پرستاری روز به روز کاهش پیدا می کند.

وی یکی از عمده ترین مطالبات جامعه پرستاران در استان را اختلافات دریافتی تیم پزشکی دانست و اظهار داشت در سال 86 قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توسط دولت تنها راه جلوگیری از اختلافات دریافتی می باشد.

رئیس هیات مدیره نظام پزشکی استان در ادامه افزود: این قانون توسط شورای نگهبان تائید و به امضای رئیس جمهور رسیده ولی هنوز با گذشت 4 سال مراحل اجرایی را طی نکرده است .

وی اذعان داشت: با اجرای سریع این قانون ، عدالت در نظام پرستاری اجرا خواهد شد و دولت نباید اجرای این قانون را به تعدیل بیندازد.

نصرتی در ارتباط با اشاره به قانون ارتقاء بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت افزود: میزان ساعات کاری کارکنان 44 ساعت در هفته می باشد و با توجه به صعوبت کار ، سابقه خدمات و کار در ثبوت کارهای غیرمتعارف حداکثر 8 ساعت در هفته تقلیل می یابد.

وی خاطرنشان کرد: کارکنان بالینی بیمارستان های روانی و سوختگی علاوه بر مرخصی های استحقاقی سالیانه ، حداکثر تا یک ماه از مرخصی کاری در محیط غیر متعارف استفاده خواهند کرد.

سیفعلی نصرتی اظهار داشت : ساعات کار کارکنان بالینی در بخش های دولتی و غیر دولتی ، شب و ایام تعطیل با ضریب 1.5 محاسبه می شود که مشمولان این ماده اجازه ی کار بیش از 12 ساعات متداول را نداشته و می توانند در صورت نیاز ماهانه 80 ساعت اضافه کاری انجام دهند.

وی در ادامه افزود. اجرای این قانون نیازمند تامین نیروی انسانی است اما متاسفانه وزارت خانه های بهداشت و درمان ، کار و اموراجتماعی ، رفاه و تامین اجتماعی ، دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح تاکنون اقداماتی برای جذب نیرو انجام نداده اند.

رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری در این راستا اذعان داشت : خوشبختانه در سال 89 آزمون استخدام 23 هزار پرستار در سراسر کشور به عمل آمد که سهم استان 850نفر بود و برای 850 پرستار یک هزار و صد پرستار در آزمون استخدامی شرکت کرده اند.

نصرتی در پایان سخنانش تعداد پرستاران در استان آذربایجان شرقی را 5 هزار نفر اعلام کرد و و افزود: تعداد پرستاران به تناسب تعداد تخت بیمارستانی 0.8 الی 0.9 می باشد در حالی که این آمار باید به 1.8 یا 2 انتقال یابد.

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها