تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - تبریز مرکز تبادلات علمی علوم پزشکی

تبریز مرکز تبادلات علمی علوم پزشکی

 

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

تبریز مرکز تبادلات علمی علوم پزشکی

 
  نصر نیوز: سالن پتروشیمی تبریز در حالی میزبان برگزاری چهاردهمین سمینار بین المللی علوم پزشکی بود که متخصصان داخل و خارج از کشور استقبال بی نظیری از این دوره داشتند.به گزارش نصر، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در برگزاری همایش های علمی علوم پزشکی امسال نیز زمینه حضور متخصصان ایرانی و ایرانیان خارج از کشور را فراهم کرده بود...  
           
 

تا با دور هم جمع شدن زمینه تبادل دانش و تقویت تبادلات دو سویه بین متخصصان داخلی و خارجی فراهم آید.
در این سمینار سه روز ه که اساتید دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند دانشجویان رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی نیز فرصت یافتند تا از آخرین یافته های علمی در حوزه های مختلف علوم پزشکی ٱگاه شوند

 

دکتر امیر افشین خاکی دبیر امور بین المللی این سمینار در گفت و گویی اظهار داشت: بیش از یک هزار و 100 عنوان مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است که از این تعداد 300 عنوان مقاله پذیرفته شده است.
وی اظهار داشت: 45 عنوان از این مقالات به صورت سخنرانی و 255 عنوان نیز در قالب پوستر ارایه شد.
وی با بیان اینکه 22 نفر میهمان خارجی از 9 کشور جهان در این همایش حضور یافتند،  اظهار داشت: سرشناس ترین متخصصان گرایش های مختلف علوم پزشکی از کشورهای انگلستان، آلمان، ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان، نخجوان، پاکستان و بنگلادش به این کنگره علمی و تخصصی به دعوت ما پاسخ مثبت دادند.
وی اذعان داشت: چهاردهمین دوره این سمینار با محورهای پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی،و روانشناسی با حضور متخصصانی از سراسر کشور ترتیب یافت که خوشبختانه استقبال از آن بسیار مناسب بود.
دبیر امور بین الملل چهاردهمین کنگره بین المللی علوم پزشکی اظهار داشت: برگزاری چنین کنگره های علمی در بالا ردن ارتباطات علمی بین کشورها بسیار تاثیرگذار است که امیدواریم برگزاری چنین کنگره های علمی با رویکرد تبادل علم بین متخصصان کشورهای مختلف توسعه یابد.
دکتر خاکی با تقدیر از تلاش های دست اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تصریح کرد: این اقدام شایسته دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در خور تقدیر است چرا که زمینه ای برای توسعه ارتباطات بین المللی فراهم می آورد.
دهه 90 دهه رقابت با دانشگاه های معتبر کشور
به گزارش نصر، دکتر صادق ملکی رئیس دانشگاه آزاد واحد تبریز دهه 90 را دهه رقابت با دانشگاه های معتبرکشور دانست و افزود: با در نظر گرفتن اندیشه ها و استعداد های دانشجویان و اساتید زمینه ی رقابت بین دانشگاه های سایر کشور ها فراهم شده است.
ملکی هدف از برگزاری این همایش را بررسی نتایج تحقیقات پزشکان در زمینه رشته های مختلف از جمله پرستاری و مامایی و سایر رشته های پزشکی دانست .
وی تنوع رشته ها و و گرایش های دانشگاه آزاد اسلامی کشور را بی نظیر دانست و گفت : در هیچ جای دنیا تنوع رشته هاو گرایش ها به گستردگی دانشگاه آزاد کشور ایران نمی باشد .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز ، تاسیس دانشگاه آزاد کشورایران را 31 اردیبهشت 1361 اعلام کرد و افزود: 6 ماه پس از تاسیس دانشگاه آزاد کشور ،دانشگاه آزاد واحد تبریزفعالیت خود را شروع کردکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد و توسعه چشمگیر فضای آموزش دانشگاه آزاد اسلامی بوده ایم .
وی تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد تبریز را بیش از 77 هزار نفر اعلام کرد و گفت تاکنون 77 هزار نفر دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند .
ملکی یاد آوری کرد :دانشگاه آزاد تبریز در سال 89 در بین دانشگا ه های آزاد کشور در زمینه پژوهش رتبه اول را کسب کرده است که در عین حال با تلفیق دانشگاه های دولتی و آزاد می توانستیم رتبه 1 تا 20 کشوری را به خود اختصاص دهیم .
وی افزود دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در توسعه کشور در بخش های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، علمی و پژوهشی نقش چشمگیری داشته است .
ایجاد دهکده توریسم درمانی در تبریز
علیرضا نوین شهردار تبریز هم که به عنوان دیگر سخنران این همایش بود خبر از توسعه توریست درمانی داد و گفت : دهکده توریست درمانی با توجه به نیازهای گردشگران استان آذریجان شرقی در حال اجرا می باشد.
نوین تجهیزات پزشکی و سیستم آموزشی پزشکی کشور را نسبت به کشورهای همجوار خود برتر دانست و اظهار داشت: پزشکان با عمل به سوگند نامه ای پزشکی باید در تکریم ارباب رجوع نقش بسزایی داشته باشند.
شهردار تبریز اذعان داشت : بهداشت جهانی در سال  89از بین هزار شهر ، تبریز را به عنوان شهر سالم انتخاب کرد که هم اکنون با راه اندازی یکصد بوستان در تبریز و  امکانات تندرستی تلاش در تقویت زیرساخت های سلامت شهروندان داریم.
وی در ادامه تاکید کرد: علم پزشکی نسبت به 40 سال گذشته رشد چشمگیری داشته است تا حدی که دیگر نیاز ما برای جذب پزشکان، از کشورهای دیگر ،از جمله هند ، پاکستان و ... یه صفر رسیده است.
نوین خاطر نشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر فرصت های شغلی برای پزشکان در ایران فراهم است و امیدواریم پزشکان نیازهای ، بیماران را بر آورده سازد.
خودکفایی در تولید رادیو داروها
گزارش خبرنگار نصر می افزاید، دکتر شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی تبریز، پیشرفت علمی استان در زمینه های مختلف علوم پزشکی بسیار حائز توجه خواند و افزود: در مقایسه با کشورهای همجوار بعد از اروپا و آمریکا رتبه برتر را به خود اختصاص داده ایم .
وی افزود : استان آذربایجان شرقی در تولید رادیو داروها ، به طور کامل خودکفا شده که با تولید دارو های مختلف می توان در تبریز بیماران زیادی را درمان کرد.
وی در ادامه عقب ماندگی تکنولوژی در استان را بسیار کم عنوان کرد و اظهار داشت: به خاطر گران بودن تجهیزات پزشکی ، دانشگاه ها از مجهز شدن به چنین تجهیزاتی محروم مانده اند.
وی در پایان سخنانش بیان داشت : تبریز بعد از ترکیه ،در اکثر کنگره ها بیشترین مقالات علمی ، پزشکی را به خود اختصاص داده که امید واریم شاهد پیشرفت دوچندان ایران در حوزهای ی پزشکی باشیم .
این گزارش می افزاید، در سه روز برگزاری چهاردهمین سمینار بین المللی علوم پزشکی در تبریز اساتید رشته های مختلف علوم پزشکی به بیان دیدگاه های خود در موضوعات مختلف پرداختند

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها