تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - افزایش شهریه نداشته ایم

افزایش شهریه نداشته ایم

 

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز مدعی شد:

 
 

افزایش شهریه نداشتیم

 
   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: در سالتحصیلی 89، 90 افزایش شهریه نداشتیم.  
           
 

صادق ملکی اوراسین رئیس دانشگاه آزاد واحد تبریز که به مناسبت سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، بودجه آموزشی و پژوهشی در سال گذشته این دانشگاه را 100 میلیارد ریال خواند و گفت: یک میلیارد و 670 میلیون تومان بودجه  صرف جذب آموزشی شد که سال گذشته تنها با افزایش  5 درصد شهریه ها مواجه بودیم  ولی امسال تلاش خواهیم کرد  شهریه دانشجویان افزایش نیابد.

ملکی در ادامه اظهار داشت: اگر هم شهریه های دانشجویان افزایش یابد مشمول دانشجویان ورودی جدید با 5 درصد خواهد بود.

وی همچنین خبر از 300 میلیون ریال تخفیف دانشجویی داد و گفت : 20 میلیارد ریال از شهریه سال جاری از دانشگاه را وصول نکرده ایم و با در اختیار گذاشتن وام های کوتاه مدت و دراز مدت دانشجویان ، تا حدودی توانسته ایم از برخی دغدغه های دانشجویان کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، میزان وام های ضروری از جمله ازدواج ، مسکن ، شهریه  دانشجویی  را 138 میلیارد ریال و تسهلات قرض الحسنه را 20 میلیارد ریال و وام های مختص اعضای هیئت علمی و کارکنان جهت وام مسکن و تعمیر مسکن را مبلغی بالغ بر 31 میلیارد و 408 میلیون ریال اعلام می دارد.

پذیرش دانشجو در سه رشته جدید

ملکی خبر از ارایه سه رشته جدید دردانشگاه آزاد تبریز داد و افزود: به زودی در  رشته های، تعدیل انرژی ، برق و الکترونیک و فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد  پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

وی در ارتباط با عدم پذیرش دانشجویان  در رشته ها ی روزنامه نگاری ، روابط عمومی و مردم شناسی گفت : امروزه از یک طرف ، افراد در انتخاب رشته ، هوشمندانه عمل می کنند و توجه بیشتری به بازار کار دارند و از سویی  دیگر کمبود مدرک دکتری در بین اعضای هیئت علمی منجر شده که دانشگاه آزاد در برخی رشته ها در پذیرش دانشجویان رشد چشمگیری را نداشته باشد.

ملکی همچنین در این راستا خاطر نشان کرد:  از بین 134 رشته کارشناسی موجود تنها 38 رشته کارشناسی ارشد در استان وجود دارد  که این آمار نشان می دهد ، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با  کمبود مدرک دکتری مواجه است .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بیان داشت:  دانشگاه آزاد اسلامی تبریز موفق به چاپ  16 عنوان کتاب شده و 29 عنوان زیر چاپ هستند که در 4 مجله زبان شناسی ، کاربردی ، کشاورزی ، علوم تربیتی ، رتبه علوم پژوهشی اخذ کرده ایم.

 

خرید خوابگاه دانشجویی

ملکی اضافه کرد:به منظور تامین اسکان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، مراحل قانونی خرید خوابگاه 60 واحدی در شهر تبریز برای دانشجویان در حال انجام است .

وی افزود: اولویت دانشگاه آزاد تبریز بر امر تجهیز فضای های آموزشگاهی و کارگاهی برای انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی است با این وجود دانشگاه آزاد اسلامی تبریز خوابگاه 60واحدی خریداری نموده که در حال طی کردن مراحل قانونی خود است.

رئیس دانشگاه آزاد تبریز اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای هشت باب خوابگاه است و با برخی از خوابگاه های خود گردان نیز همکاری دارد تا دانشجویان غیر بومی دانشگاه بتوانند به راحتی اسکان یافته و به تحصیل بپردازند.

ملکی در ارتباط با وضعیت حجاب در دانشگاه آزادی اسلامی اظهار داشت: امر حجاب و پوشش فقط به کشور ما مربوط نیست  ،حجاب و عفاف باید به دانشجویان تفهیم شود زیرا حجاب برای دانشجویان مصونیت است نه محدودیت .

رئیس دانشگاه آزاد تبریز افزود: مسلم است که در  هر دانشگاهی قوانین مربوط به حجاب  و پوشش اسلامی وجود دارد که دانشگاه آزاد تبریز مستثنی نیست و دانشگاه آزاد اسلامی تبریز  توجه بیشتری به پوشش دانشجویان دارد تا حدودی که به عنوان دبیر خانه دائمی حجاب و عفاف منطقه 12 انتخاب شده است.

وی اذعان می دارد : در مورد حجاب و عفاف علاوه بر این که باید کار فرهنگی انجام شود  باید به زیر ساخت  ها  و تمامی جوانب آن نیز توجه کرد و بدنبال راه حلی مناسب بود.

صادقی در ادامه از تشکیل کمیته تحقیق و مطالعاتی در رشته های مختلف، استفاده از اعتبارات پژوهشی و فرهنگی دانشگاه برای مسئله حجاب و عفاف ، تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ، تشکیل کمیته نظارت و ارزیابی و برگزاری جلسات ماهانه ، برخی از پیشنهادات ملکی برای پیشبرد اهداف کارگاه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب  خبر داد.

ملکی  در ارتباط با  تعداد تشکل ها و انجمن های دانشگاه آزاد اسلامی گفت : 3 تشکل فعال در دانشگاه آزاد تبریز به فعالیت خود از جمله برگزاری جلسات کتابخانه ، جلسات گفتگوو آزاد اندیشی  ،برگزرای برنامه ها و همایش هایی  می پردازند  که در کنار تشکل دانشجویی، بیش از 55 انجمن  علمی و بسیج در دانشگاه ها فعال هستند که خوشبختانه  دانشجویان سیاسی و زندانی در تبریز موجود نیست.

 

کسب رتبه برتر دانشگاه آزاد تبریز در حوزه پژوهش

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اذعان داشت: دانشگاه آزاد  اسلامی تبریز در سال گذشته در حوزه فعالیت های پژو هشی توانست در بین دانشگاه های آزاد سراسر کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

وی تعداد طرح پژوهشی دانشگاه آزاد تبریز را 160 عنوان اعلام می کند و می گوید : تا کنون 75 طرح پژوهشی خاتمه یافته است و امسال برای تجهیز کتابخانه یک میلیارد ریال نزدیک به 35 هزار جلد کتاب خریداری شده است و500 عنوان مجله های داخلی و خارجی آبونمان است که 250 میلیون ریال هزینه مجلات است.

31 اردیبهشت سال 61، مصادف با تاسیس دانشگاه  آزاد اسلامی که توسط حضرت امام خمینی با مبلغی معادل یک میلیون تومان در  یک واحد کوچکی در خیابان اسکندریه تهران تشکیل شده بود اینک بعد از 29 سال فعالیت و تلاش از نظر تعداد واحد در سراسر کشور، نزدیک به 280 واحد دانشگاهی و 120 واحد مرکزی و 5 واحد بین المللی در حال فعالیت است . تاکنون دانشگاه آزاد اسلامی کشور با 4 میلیون نفر فارغ التحصیل در مقاطع مختلف نقش مهمی در توسعه نیروی انسانی در بخش های مختلف داشته است .

دانشگاه آزاد اسلامی با 35 هزار نفر کارمند و 30 هزار نفر هیئت علمی به صورت تمام وقت  امر آموزش و پژوهش تلاش کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی تبریز اولین واحد دانشگاه اسلامی است که در 23 آبان 1361 شروع به فعالیت کرده است بعد از 6 ماه تاسیس ،پذیرش دانشجو داشته که با احتساب آموزشکده ها و مدارس سما بیش از 28 هزار نفر در واحد دانشگاه آزادی اسلامی تبریز ادامه  تحصیل می کنند  هم اکنون دانشگاه آزاد تبریز داری  173 میلیون متر مربع فضای آموزش ، 20 میلیون متر مربع فضای مختص مراکز آموزشی و رفاهی دانشجویان و کارکنان است این دانشگاه نزدیک به 70 هزار فارغ التحصیل داشته که اکثر فارغ التحصیلان در دانشگاه آزاد در بخش های از داشگاه آزاد تبریز مشغول به کارند.

 

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها