تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - تولد 100 دختر در مقابل 105 پسر

تولد 100 دختر در مقابل 105 پسر

 

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

در استان آذربایجان شرقی :

تولد 100 دختر در مقابل 105 پسر

 

سرپرست ثبت احوال اداره کل استان آذربایجان شرقی صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران تولد فرزند پسر در سال 89 را بیشتتر از موالید فرزند دختر می داند و می گوید :برای هر 100 دختر در استان 105 پسر به دنیا آمده است.

حسن صومی تعداد متولدین و فوت شدگان در سال گذشته را به ترتیب 67 هزار و 709 و 22 هزار و 309 نفر اعلام می دارد  و می افزاید :در دوماهه سال گذشته10 هزارو 521 نفر و در دوماهه امسال 9هزار و 785 نفر متولد شده اند که نسبت به سال گذشته 7 درصد کاهش داشته ایم

وی همچنین تعداد فوت در دوماهه ی سال گذشته را 3 هزار و 316 نفر و دوماهه ی امسال را 3 هزار و 372 نفر اعلام می کند و می گوید نسبت به سال گذشته 7/1 درصد افزایش فوت داشته ایم .

سرپرست ادراه ثبت احوال استان بیشترین علت مرگ و میر در استان را امراض قلبی ، سوانح ، مسمومیت ها و خودکشی ، سرطان و سایر تومورها اعلام می کند و تصریح می کند :  اداره ثبت و احوال استان آذربایجان شرقی در دو  محور پوشش وقایع فوت و ولادت رتبه برتر را به خود اختصاص داده است .

افزایش طلاق در استان آذربایجان شرقی  با 3/13 درصد

صومی ،تعداد طلاق در استان را در سال 88 حدود 5 هزار و 957 مورد و سال گذشته را 6 هزار و 406 مورد  بیان می کند و خاطر نشان می کند در دوماه هی سال گذشته، استان با 957 مورد طلاق روبرو بود ولی متاسفانه در دوماهه ی سال 90 حدد یکهزار و 84 مورد طلاق دیده می شود که 3/13 دهم درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته ایم .

وی همچنین میزان طلاق را تا 5 ماهی اول زندگی ،بیشتر می داند و می گوید: اکثر طلاق ها در دوران نامزدی و به دلیل عدم شناخت مرد و زن صورت می گیرد.

صومی خاطر نشان می کندک با توجه به این که با افزایش طلاق روبرو بوده ایم اما نسبت به سایر استان ها ، از وضعیت مطلوب تری برخوردار هستیم به طوری که در تهران از 5/3 ازدواح یکی به طلاق منجر می شود

کاهش میزان ازدواج در استان آذربایجان شرقی

صومی در ارتباط با آمار ازدواج خاطر نشان می کند :  در  دو ماهه ی فروردین امسال 9 هزار و 770 نفر ازدواج صورت گرفته در حالی که در سال گذشته این آما ر 10 هزار و 114 فقره بود.

وی میانگین ازدواج در استان آذربایجان شرقی را برا ی مردان و زنان به ترتیب 5/26 و 22 سال اعلام می کند و می افزاید: میزان ازدواج در دوماهه ی امسال نسبت به سال گذشته 3/4 درصد کاهش داشته است .

ابوالفضل و زهرا بیشترین اسم در شناسنامه های آذربایجان شرقی

 سرپرست ادراه ثبت و احوال استان ،اسامی امیر علی ، ابوالفضل ، امیر حسین ، علی در پسران و فاطمه ، زهرا ستایش هستی را در بین دختران  با فراوانی بالایی در کشور  معرفی می کند.

وی  تصریح می کند در استان فراوانی نام در بین آقایان به ترتیب مهدی ، علی ، ابوالفضل ، امیر حسین و در خانم ها زهرا ، فاطمه ، اسراء و هستی در  دو ماهه سال 89 بیشتر به چشم می خورد.

وی فراوانی نام در دو ماهه  سال 90 را در بین آقایان ، ابوالفضل ، مهدی ، علی ، امیر محمد و در خانم ها زهرا ، فاطمه ستایش و هستی اعلام می دارد .

عکس+ کدپستی جدید  ،مقدمه ای برا ی دریافت کارت هوشمند

وی از تمهید شرایط لازم اداری برای  آغاز اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند در آذربایجان شرقی خبر می دهد و اذعان می دارد :اجرای این طرح تا پایان برنامه پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی کشور ادامه خواهد یافت و مهمترین ویژگی کارت ملی هوشمند برخورداری از ارائه 53 خدمات مختلف الکترو نیکی شخصی و عمومی برای دارندگان خود می باشد.

صومی خاطر نشان می کند:  برای  دریافت کارت ملی هوشمند، دارا بودن کد پستی  ضروری است و کسانی که به مکان دیگری نقل مکان کرده اند باید با داشتن یک قطعه عکس و کد پستی جدید محل سکونت  ،خود را به ثبت احوال معرفی کنند تا در دریافت کارت هوشمند با مشکلی مواجه نشوند.

وی صدور شناسنامه بالای 15 سال ، طرح آرشیو الکترونیکی ، راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات پستی ،  استقرار مامورین در بیمارستان ها و وادی رحمت و صدور کارت ملی هوشمند را از اقدامات جدید ثبت و احوال استان می داند .

راه اندازی 5 دفتر پیشخوان جدید خدمات ثبت احوال تا پایان سال 90

سرپرست اداره کل ثبت و احوال استان آذربایجان شرقی از راه اندازی 5 دفتر پیشخوان جدید خدمات ثبت احوال در استان می دهد و اذعان می دارد در حال حاضر 4 دفتر پیشخوان در تبریز در حال فعالیت است و در سال جاری یک واحد جدید به این مجموعه افزوده خواهد شد .

وی همچنین در ارتباط با استقرار مامورین در بیمارستان ها و وادی رحمت  در ارتباط با ثبت وقایع مرگ و موالید خاطر نشان می کند در حال حاضر بیمارستان الزهرا و طالقانی تبریز و بیمارستان شهید بهشتی مراغه این طرح پوشش داده شده و در عرض یک هفته مامورین در بیمارستان 29 بهمن تبریز نیزمستقر می یابند  تا دیگر نیازی به مراجعه  حضوری والدین برای  ثبت تولد و مرگ و میر  نباشد.  

نیاز اداره کل ثبت و احوال استان آذربایجان شرقی  به اتاق 100 متری

صومی در پایان سخنانش خبر از جمع اوری طرح گنجینه 120 مشاهیر استان در  آذربایجان شرقی می دهد و می گوید : آرشیو اسناد هویتی 120 مشاهیر و مفاخر اجتماعی و سیاسی و فرهنگی جمع آوری شده و با جدیت تمام این کار  را ادامه خواهیم داد اما متاسفانه  با محدودیت فضا مواجه هستیم  

وی می افزاید اگر شهرداری یکی از اتاق های  صد متری موزه شهر را جهت نگهداری این گنجینه هوییتی در اختیار ثبت احوال قرار دهد این آثار می تواند در معرض دید عموم به خصوص گردشگران  قرار گیرد.

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها