تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - لایحه واگذاری زمین به انجمن مدیران مطبوعات آذربایجان شرقی رای نیاورد

لایحه واگذاری زمین به انجمن مدیران مطبوعات آذربایجان شرقی رای نیاورد

 

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

در جلسه علنی شورای شهر

 

 

لایحه واگذاری زمین به انجمن مدیران مطبوعات آذربایجان شرقی رای نیاورد

 

 

نصر نیوز: لایحه واگذاری زمین از سوی شهرداری تبریز به اعضای انجمن صنفی مدیران مطبوعات آذربایجان شرقی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز رای نیاورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه واگذاری زمین 612 هزار متر مربعی به انجمن مدیران مطبوعات آذربایجان شرقی رای نیاورد و تصمیم گیری در این خصوص به جلسه آینده موکول شد.

موافقان و مخالفان واگذاری زمین به مدیران مطبوعات
به مزایده گذاشتن زمینی به مساحت 612 هزار متر مربع با مبلغی بالغ بر 6180 میلیون ریال داخل خیابان فرعی در شهرک رجایی شهر تبریز، سئوالاتی را در اذهان برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز متبادر کرد تا جایی که این موضوع در صحت علنی شورا بررسی شد.
موضوع زمانی حساس شد که عاشقی، مشاور حقوقی شورای اسلامی شهر  عدم واریز مبلغ مزایده ، از سوی 64  عضو انجمن را قانونا دلیلی غیر قانونی بودن این مزایده اعلام می کند.
حجت الاسلام هاشمی عضو شورای شهر تبریز نیز 618 میلیون تومان را برای قطعه شمالی آن هم داخل کوچه 10 متری را مناسب نمی داند  و می گوید: باید در مورد قیمت زمین بررسی های کارشناسانه صورت گیرد .
جعفر مدبر دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز تخصیص مکان دیگری را برای  احداث ساختمان انجمن صنفی روزنامه نگاری استان و انجمن مدیران مطبوعات آذربایجان شرقی مطرح می کند و می گوید: مکان تخصیصی به این قشر باید بهتر از رجایی شهر و در شان  خبرنگاران و روزنامه نگاران باشد.
حبیب شیری آذر، از اعضای شورای اسلامی هشر تبریز نیز معتقد است: جایی که شهرداری در اختیار این اعضا قرار می دهد کوهی است که در بالای کوه تنها یک درمانگاه است.
بهروز خاماچی هم دلش به حال روزنامه نگاران می سوزد و می گوید: تمام سختی ها در اختیار مطبوعات است و بس .
وی ادامه می دهد: باید جاده را هموار کنیم و اجازه دهیم روزنامه ها از ما و عملکرد ما انتقاد کنند .
درس خوان دیگر عضو شورای شهر تبریز  از رئیس شورا می خواهد در این جلسه، این لایحه تصویب شود و اگر غیر قانونی باشد و توسط فرمانداری پذیرفته نشود، دوباره آن را لغو می کنیم.
مطرح شدن اظهار نظر های مختلف در خصوص این موضوع از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز عاملی شد بر عدم تصویب این لایحه و شهرام دبیری رئیس شورا در این خصوص اظهار داشت: انجمن صنفی مدیران مطبوعات آذربایجان شرقی در مزایده شرکت کرده اند اما میزان مبلغ درخواست شده را واریز نکرده اند و به علت عدم رعایت قانون  چنین تصویبی امکان پذیر نیست .
دبیری در خصوص راهکار حل این موضوع می گوید: به شهردار بگویند دوباره آن مزایده تکرار شود ،   انجمن صنفی نیز دوباره  در مزایده شرکت کند، در این صورت قول مساعدت می دهیم که این لایحه توسط شورای شهر تبریز به تصویب برسد .
ایوب پیرایش رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران مطبوعات استان آذربایجان شرقی در مقابل این سخنان اعضای شورای اسلامی شهر تبریز می گوید: ما راه قانونی را طی کرده ایم مزایده ابطال نشده اگر این لایحه تصویب نمی شود از همین الان اعلام کنید!
گزارش خبرنگار نصر نیوز حاکی است، این لایحه جهت تصویب به جلسه دیگر موکول شد تا شاید در آن جلسه امکانی برای حمایت از رسانه ها در قالب واگذاری زمین مناسب برای فعالیت خبری فراهم شود.

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها