تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - افزایش 20 درصدی نرخ اتوبوس از اول تیرماه

افزایش 20 درصدی نرخ اتوبوس از اول تیرماه

 

نوع مطلب :اجتماعی ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

مخالفت شورا در استان آذربایجان شرقی از

افزایش 20 درصدی نرخ اتوبوس از اول تیر ماه

اصلاح و نرخ بلیت اتوبوس رانی تبریز و حومه  یکی از لایحه های سه فوریتی بود که به منزله تامین اتوبوس مورد نیاز ، خرید وسایل مورد نیاز اتوبوس و دیزل ، حمایت از اتوبوس رانی  ،صبح امروز در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز  مورد بررسی اعضای شورای شهر قرارگرفت و تصویب این لایحه به سه شنبه موکول شد.

گفتنی است اگر  این لایحه توسط اعضای شورای شهر تبریز تصویب شود . برخلاف روال فعلی بر اساس بعد مسافت ( کیلومتر ) نرخ جدید  محاسبه  و از اول تیر ماه با افزایش 20 درصدی کرایه ها مواجه خواهیم بود

مهرداد تقی زاده مدیر عامل شرکت واحد اتوبوس رانی تبریز و حومه ، سرانه هر فر د در اتوبوس رانی را 540 تومان می داند و می گوید : یک سوم سرانه با ید توسط دولت ،یک سوم توسط شهرداری و یک سوم دیگر باید توسط شهروندان پرداخت شود.

قیمت بلیت180 تومان

تقی زاده می گوید با محاسباتی که انجام شده قیمت بلیت شرک واحد اتوبوس رانی باید 180 تومان باشد که امروزه تنها 80 تومان توسط مردم پرداخت می شود.

وی می افزاید در سال 89 چندین اتوبوس بازسازی و تعداد راننده ها افزایش یافت ولی متاسفانه بودجه و اعتباری که برای تاکسیرانی توسط استانداری و وزارت کشور به شهرداری واریز شده بود کل بودجه در اختیار شرکت واحد اتوبوس رانی قرار نگرفته است .

شرکت واحد به پول نقد نیاز دارد

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوس رانی تبریز و حومه خاطر نشان می کند : شرکت واحد اتوبوس رانی در حال بحران است و تمام مشکلات را نباید از سوی شهرداری بدانیم ولی باید مسئولین اگاه باشند که شرکت واحد به پول نقد نیاز دارد و یک مصوبه روی کاغد برای شرک ، پول محسوب نمی شود.

وی در ارتباط با کمک ها و بسته های حمایتی دولت می گوید : قبل از اجرای هدفمند شدن یارانه ها مسئولین قول داده بودن بودجه لازم برای سوخت را جداگانه به حساب شرکت واحد اتوبوسرانی واریز کنند اما متاسفانه تا کنون شاهد هیچ گونه واریزی نبوده ایم .

تقی زاده خاطر نشان می کند : از بین یک میلیارد و 45 میلیون تومانی که توسط استانداری به شهرداری جهت بسته های حمایتی شرکت واحد اتوبوس رانی واریز شده تنها 390 میلیون تومان به شرکت واحد اتوبوس رانی اختصاص داده شده است .

وی در ادامه می گوید همچنین از 570 میلیون تومانی که وزارت کشور به شهرداری واریز کرده تنها 570 میلیون از شهرداری درخواست کرده ایم که صرف بازسازی 60 دستگاه و ناوگان شده  است .

سیاهی لشکر های شرکت واحد اتوبسرانی جمع آوری شوند

شکوری عضو شورای اسلامی شهر تبریز  سرانه  فرد از اتوبوس رانی را کمتر از 100 تومان عنوان می کند و می گوید : اگر سیاهی لشگر های های شرکت واحد اتوبوس رانی جمع آوری شود سرانه هر فرد از واحد اتوبوس رانی کمتر از 100 تومان هم می شود.

حسن شکوری تصریح می کند استفاده از نیروی تخصصی در شرکت واحد اتوبوس رانی کمتر به چشم می خورد به طور مثال سال گذشته باطریسازی جذب کرده بودند که تخصص خاصی در این رشته نداشت .

عضو شورای اسلامی شهر تبریز اذعان می کند : اینها هزینه های اضافی است که شرکت واحد اتوبوس رانی متقبل می شود .

وی می گوید باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا مردم به راحتی از ناوگان ها استفاده لازم را ببرند و از نیروهای خبره و کمتر در شرکت واحد استفاده شود.

پرداخت یک سوم  کرایه اتوبوس توسط شهردار

نوری محمد آذر  یکی دیگر از اعضای شورای شهر تبریز نیز در این راستا بیان می کند : تمام تصمیم هایی که گرفته می شود برای امنیت و آسایش مردم می باشد اما باید فراموش نکنیم که همان یک سومی که قرار است شهرداری به شرکت واحد اتوبوس رانی پرداخت کند از جیب های مردم می باشد .

وی عدم شفاف سازی را باعث گمراه مسئولین و مردم می داند و می افزاید  : " اگر قرار است شهردار این مبلغ را پرداخت کند باید با صراحت اعلام کنیم : این پول های پرداخت شده از جیب مردم در قالب عوارض و ... پرداخت شده است . "

20 میلیون تومان ،کل بودجه موجود شرکت واحد اتوبوس

تقی زاده خبر از تعدیل نیرو در شرکت واحد اتوبوس رانی می دهد و می گوید : به حد کافی با تعدیل نیرو همراه بوده ایم و نمی شود تمام کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی را از کار بیکار کرد .

وی اعلام می کند :" در حال حاضر کل حساب من  20 میلیون تومان می باشد که تمام درآمد حاصله صرف سوخت می باشد  و در عرض 6 ماه یک میلیون و 400 تومان بابت سوخت هزینه شده است ".

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه خاطر نشان می کند : هزینه ای سوخت از 8میلیون تومان به 7 میلیارد افزایش یافته و این یکی از بحران هایی است که شرکت واحد اتوبوس رانی با آن مواجه است .

تصویب قانون توسط رانندگان

بهروز خاماچی  با محاسبه نرخ شرکت واحد اتوبوس رانی در قالب بعد و مسافت،احساس رضایت می کند و می گوید : باید کرایه ای که توسط مردم پرداخت می شود به صورت رند باشد چرا که پیدا کردن پول خرد آرامش مردم را برهم می زند.

خاماچی می افزاید : متاسفانه در این راستا برنامه ریزی های درستی صورت نگرفته و شرکت واحد اتوبوسرانی با متخلفان برخور قاطعی نمی کند چرا که با درج افزایش 20 الی 30 درصدی قیمت تاکسی در تهران ، تاکسی رانندگان خود به خود این قانون را برای  خود تصویب کرده اند  .

وی در پایان سخنانش می گوید تصویب این قانون باید توسط شورا صورت گیرد و شرکت واحد اتوبوسرانی باید هر چه سریع تر با متخلفان برخورد کند .

گفتنی است اعضای شورای اسلامی تبریز ، نتیجه نهایی تصویب شدن یا عدم تصویب افزایش 20 درصدی شرکت واحد اتوبوس رانی با بعد مسافت  را سه شنبه اعلام خواهند کرد.

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها