تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - 18 درصد زنان از بیماری های مثانه رنج می برند

18 درصد زنان از بیماری های مثانه رنج می برند

 

نوع مطلب :اجتماعی ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

یک متخصص ارولوژی تاکید کرد:

 
 

18 درصد زنان از بیماری های مثانه رنج می برند

 
  یک متخصص ارولوژی گفت: 18 درصد زنان از بیماری های مثانه رنج می برند.  
           
 

 حاج ابراهیمی در گفت و گویی اظهار داشت: بی اختیاری ادار به جای بیماری به عنوان طنز در بین مردم رایج  یافته  و این عامل برای شهروندان بخصوص زنان معضل بزرگی به شمار می رود.
این متخصص ارولوژی زنان بیماری بی اختیاری مدفوع و ادرار را در کشور جدی تلقی کرد و افرود : باید برای درمان این بیماری در بین شهروندان فرهنگ سازی شود و رسانه ها با اطلاع رسانی دقیق و ایجاد محیطی مناسب برای شهروندان می توانند در درمان این بیماری نقش بسزایی را ایفا کنند.
حاج ابراهیمی  آمارر مبتلایان به بی اختیاری ادارا در زنان را بالا خواند و افزود : 23.5 درصد  از زنان در سن 15 تا50 سالگی به بیماری بی اختیاری ادار مبتلا هستند که  38 درصد  این بیماری به  زنان بالای 40 سال مربوط می باشد که 18 درصد از زنان 15 تا 55 سال از مشکلات مثانه رنج می برند که  شامل 18 درصد زنان می باشد. که این آمار در کشور بالای 26 درصد می رسد.
وی در ارتباط با بی اختیاری ادرا و مدفوع در بین مردان نیز اعلام کرد : از صد هزار نفر مردان  ،30 نفر دچار مشکلات ادارای و تحتانی هستند که در جامعه نمود پیدا کرده اند.
وی مشکلات اجتماعی  و دوری از اجتماع ، فرار از مسئو لیت های اجتماعی،دیابت ، عفونت های مکرر اداری ، آسیب دیدگی کلیه و نارسایی کلیه ، فلج روده ای ، انزاو افسردگی  و بیماری های عصبی  را عوارض ناشی از بی اختیاری ادار دانست .
متخصص ارو لوژی زنان  افزود : بیماری بی اختیاری و عدم کنترل ادارا در بین بیماران در تمام سنین قابل درمان است و رسانه ها باید در این راستا اقدامات شایانی را انجام دهن و اطلاع رسانی کنندد.


ضرورت حمایت سازمان های بیمه گر
حاج ابراهیمی خاطر نشان کرد : اکثر بی اختیاری های ادرار با چند قرص قابل بهبود است  اما در برخی مواقع از طریق تکنولوژی های پیشرفته قابل در مان است  که متاسفانه  به دلیل هزینه های سرسام آور نمی توانیم به  بیماران پیشنهاد در مان  از طریق تکنولوژهای پیشرفته داشته  باشیم  .
وی تصریح کرد: استان آذربایجان شرقی با مجهز بودن به تکنولوزی های پیشرفته در ارتباط با درمان بی اختیاری ادار نمی تواند خدماتی را به بیماران ارایه دهد و باید وزارت بهداشت و سازمان بیمه تامین اجتماعی از چنین بیمارانی حمایت کند .
متخصص ارو لوژی زنان در استان آذربایجان شرقی گفت : در اکثر کشور ها سازمان های خیریه تحت عنوان کنترل دفع ادرار  موجود است و به بیماران خدماتی ارایه می شود ولی متاسفانه در استان و کشور ما همچنین سازمانی وجود ندارد.
وی افزود : این بیماری باید به صورت جدی از طریق متخصصین باید به صورت جدی پیگیری شود و کمیته امداد و بهزیستی و وزرات بهداشت با همکاری هم چنین سازمانی را تاسیس کنند تا این معضل از کشور و استان ما برطرف شود.
حاج ابراهیمی اطلاع رسانی و آگاهی ، بیماری بی اختیاری ادار و مدفوع در بین شهروندان ، برگزاری سمینار ها ، تلفن های رایگان و تماس با نرس ها ، برنامه ریزی برای متخصصین  و ... را از برنامه های هفته جهانی بهداشت تحت  عنوان اختلال کنترل دفع دانست و افزود: در سال های آینده  متخصصان  در یک روز مشخص  ، بیماران را رایگان ویزیت خواهند کرد.
وی اذعان داشت : بی اختیاری در برخی مردم به صورت ارثی ظاهر می شود اما در بیشتر مواد جنبه ارثی ندارد و بیشتر بعد از زایمان ، زنان به  چنین بیماری مبتلا می شوند که می توانند با ورزش های لگنی مناسب این عارضه را جبران کند.
حاج ابراهیمی خاطر نشان کرد: جمع کردن  ادرار در مثانه علاوه بر  نارسایی های کلیه و مثانه منجر به بیماری های بی اختیاری ادرا می شود که باید سازمان  ها ، ادارات و مدارس به سرویس های بهداشتی خود  اهمیت قایل شوند.
وی  نقش آموزش و پرورش را در این زمینه مفید دانست و گفت : آموزش و پرورش با آموزش های لازم برای دانش اموزان و اطلاع رسانی می توانند در پیشگیری و نقش بسزایی داشته باشند و متخصصین در این راستا می توانند با مراجعه به مدارس تا حدودی این معضل را برطرف کنند.
سکینه حاج ابراهیمی  در پایان ، برخی نوشیدنی ها از جمله قهوه ، نوشابه ، میوه هایی مثل ، طالبی ، انگور خربزه و مرکبات را عاملی دانست که باعث تحریک مثانه می شود و اذعان داشت: مصرف سیگار افزایش وزن باعث اختلاات دفع ادار می شود.

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها