تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - هر کلانشهر 3 شهردار نیاز دارد

هر کلانشهر 3 شهردار نیاز دارد

 

نوع مطلب :اجتماعی ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

پیشنهاد شهردار تبریز در جمع شهرداران کلانشهر ها:

 
 

هر کلانشهر 3 شهردار نیاز دارد

 
  نصر نیوز: شهرداران کلانشهر های کشور از روز گذشته به منظور شرکت در نشست سراسری شهرداران مناطق کلان شهر کشور در تبریز دور هم جمع شدند.به گزارش نصر نیوز، مهندس علیرضا نوین شهردار کلان شهر تبریز در این نشست ضمن اشاره به وظایف شهرداری تصریح کرد : وجود یک شهردار برای هر شهر کافی نیست و حداقل باید برای هر شهری 3 شهردار وجود داشته باشد
نوین گفت: وظایف خطیری در اختیار شهرداران وجود دارد و یک شهر دار نمی تواند به درستی از عهده این وظایف برآیدو وجود یک شهردار تنها برای حضور فیزیکی در جلسات و همایش ها ، دیگری برای کار های اجرایی و شهردار سوم برای پاسخ گویی به مطالبات و نظرات شورا ، برای هر شهر ضروری است.
نوین با اشاره به برخی نارضایتی شهروندان از شهرداری های اعلام کرد: برخی از ساخت و ساز های غیر مجاز و سد معبر ها مشکلات عدیده ای را برای شهروندان فراهم ساخته  که شهرداری ها مجبورند رفتار های خشنی از خود نشان دهند در صورتی که شهروندان ایبن رفتار ما را نمی پسندند.
 شهردار کلان شهر تبریز اذعان داشت: شهرداری ها با عملکرد خود و توزیع عادلانه خدمات بین تمامی مناطق شهر ها  می توانند اعتماد مردم را نسبت به خود جلب کنند.
وی در ادامه گفت : متاسفانه در برخی مناطق از نظر ارائه خدمات برتری ها یی به وضوح دیده می شود تا جایی که خدماتی که به جنوب شهر یا شمال و شرق شهر ارائه می شود قابل مقا یسه نیست و این در شان شهرداران نمی باشد.
نوین ضمن اشاره به این که شهرداران از جزئیات ریز غافل هستند تاکید کرد:  شهروندان نسبت به افتتاح پروژه های بزرگ از خودعلاقه ای نشان نمی دهند ولی در عوض  از یک لکه گیری ساده  خیابان ها و محلات خود اظهار رضایت می کنند که باید شهرداری های کلان شهر و مناطق با توجه به جزئیات ریز ، رضایت شهروندان را فراهم سازند.
وی با اشاره به نادیده گرفتن حقوق کارگران گفت: توسعه و پیشرفت شهر ها تنها توسط کارگران صورت می گیرد و نباید حقوق و مزایای آنان نادیده گرفته شود و یا اینکه با تاخیر در اختیار این قشر زحمت کش قرار داده شود.
شهر دار تبریز توجه به کارهای فرهنگی ،  زیبا سازی شهر ها ، جذب سرمایه گذاری در شهر ها و رعایت معماری اسلامی را جزو اولویت کاری خود و شهرداران کلانشهرهای کشور خواند و اظهار داشت: شهرداری های مناطق باید از ورود به سیاست و این که چه کسی نماینده یا کاندیدا می شود پرهیر کنند چرا که وظیفه اصلی آنها خدمت رسانی به شهروندان است.
وی همچنین در خصوص جذب سرمایه گذاران در شهر تبریز گفت : تا کنون در جذب سرمایه گذاران گامی اساسی برداشته شده است اما باید در جذب سرمایه بیشتر از این ، اقداماتی انجام گیرد تا رفاه و آرامش در کشور حکمفرما باشد.
نوین در پایان سخنانش ضمن اشاره به عدم وحدت و یکپارچگی بین شهرداری های کلان شهر کشور گفت : وحدت رویه روز به روز در بین شهرداری های کلان شهر باید افزایش یابد و شهرداری ها باید با یکپارچه سازی و حمایت از بخش خصوصی در سرمایه گذاری نقش بسزایی ایفا کنند.
انتهای پیام/
همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها