تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - دستگاه قضایی هیچ دخالتی در امر انتخابات ندارد

دستگاه قضایی هیچ دخالتی در امر انتخابات ندارد

 

نوع مطلب :حوادث ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

دستگاه قضایی هیج دخالتی در امر انتخابات ندارد

موسی خلیل اللهی دادستان عمومی و انقلاب تبریز در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه قضایی هیچ گونه دخالتی در امر انتخابات ندارد .

خلیل الهی گفت : راه انداری ستاد پیشگیری از جرایم ستاد انتخاباتی تنها به منظور پیشگیری ازبرخی جرایم صورت گرفته  و هیچ دخالتی در امر انتخابات ندارد.

 وی تصریح کرد : از آنجایی که پیشگیری از وقع جرایم از وظایف دستگاه های اجرایی است در صورتی که برخی از جرایمی صورت بگیرد دستگاه قضایی به آن جرایم رسیدگی خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز تصریح کرد در انتخابات جرایم متعدد یی پیش بینی شده که ستاد پیشگیری از جرایم ستاد انتخاباتی وظیفه مراقبت و مواظبت دارد تا هیچ گونه جرمی مرتکب نشوند.

 وی تصریح کرد از زمان راه انداری این ستاد در دادگستری استان آذربایجان شرقی هیچ گونه جرایم انتخاباتی گزارش داده نشده است .

نباید مطبوعات را از وظیفه ژورنالیستی منع کرد

خلیل الهی  با اشاره به این که نباید مطبوعات را از وظیفه ژورنالیستی منع کرد افزود: مطبوعاتیان باید در کنار وظیفه ژورنالیتس باید بخشی از فضای کار خود را جهت آگاه سازی مردم و آشناسازی انها جهت حقوق خود اختصاص دهند.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز گفت  : باید از توان و پتانسیلی که در اختیار مطبوعات و مطبوعاتیان ا قرار گرفته ست بهره جست تا با درج مقالات ، دریافت پاسخ های حقوقی از قضات و کارشناس ها ، مردم رابا حقوق خود آشنا کرد.

وی تصریح کرد همکاری مطبوعات با دادگستری استان آذربایجان شرقی می تواند میزان بژه و بهزکاری را به حداقل برساند.

خلیل الهی  احیای حقوق جامعه ، کشف جرم ، مجازات مجرمین و پیشگیری از وقع جرم زا از وظایف دستگاه های قضایی دانست و گفت : دادگستری استان آذربایجان شرقی به دنبال اجرای وظایف و تکالیف خود،  این وظایف را به خوبی انجام داده است.

وی د رادمه افزود : دادگستری آذربایجان شرقی تامین امنیت پایدار ، تکریم ارباب روجوع ،سرعت در رسیدگی پرونده ها در عین دقت ، . را دستور کار خود قرار داده و توفیقات شایانی را در این زمینه کسب کرده است.

کمترین جرایم مطبوعات مربوط به استان آذربایجان شرقی است !

دادستان عمومی و انقلاب تبریز همچنین تصریح کرد: با توجه به این مطبوعات در استان از جایگاه بالاتری برخوردار است گفت : ضروری است تا جرایم مربوط به مطبوعات قبل از هر مرحله در شورای احل اختلاف بررسی شود.

 وی با اشاره به این که کمترین میزان پرونده های جرایم مطبوعات مربوط به  استان آذربایجان شرقی است گفت : باید جرایم مطبوعاتی به شورای حل اختلاف ارسال شود تا صلح و ساژش بین مطبوعاتیان و ارگان ها برقرار شود.

خلیل الهی  از 18 پرونده سازش و 3 پرونده غیر سازش جرایم مطبوعاتی در آذربایجان شرقی  خبرداد و گفت : امیدواریم با ورود مستقیم پرونده های جرایم مطبوعاتی به شورای حل اختلاف دیگر با جرایم مطبوعاتی مواجه نشویم .

کاهش 17 هزار فقره پرونده های اجرای احکام در دادسرای تبریز

 وی ضمن مقایسه پرونده های اجرای احکام دادسرای  تبریز از سال 87 تا سال جاری گفت : تعداد پرونده های اجرای احکام از سال 87 تا سال 902 از 27 هزار فقره به 10 هزار فقره کاهش یافته است.

خلیل الهی تصریح کرد: در مدت زمان 5/3 سال گذشته 17 هزار فقره پرونده های اجرای احکام دادسرای تبریز کاهش یافته است .

وی تصریح کرد: دادسرای تبریز به منظور پیشگیری از وقوع جرم و ایجاد امنیت در شهر و احساس امنیت به مردم  توانسته با سرعت و دقت بیشتر به پرونده های اجرای احکام رسیدگی کند.

هر ماه یک محله از محلات شهر تبریز از آلوده بودن به مواد مخدر پاک سازی می شود

دادستان عمومی و انقلاب تبریز اظهار داشت: دادگستری استان آذربایجان شرقی  با همکاری نیروی انتظامی استان و پلیس مبارزه با مواد مخدر اقدام به  طرح پاک سازی مناطق آلوده شهر کرده است.

وی  تصریح کرد :  به منظور شناسایی محلات آلوده به خورده فروشان مواد مخدر ، معتادین پر خطر ، خرید و فروش اموال مسروقه ، سرقت های جزئی و پاک سازی ارازل اوباش هر ماه با شناسایی یکی از محلات شهر تبریز احساس امنیت برای مردم شهر فراهم می شود.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز در خصوص چگونگی پاک سازی این مناطق گفت : بعد شناسایی مناطق آلوده به مواد مخدر و جرم های مربوطه و مستند سازی از انها یعنی گرفتن فیلم و عکس توسط مامورین با یک اقدام سریع و جمع آوری این افراد از محلات شهر تبریز ، به دنبال کسب احساس امنیت برای شهروندان هستیم.

فروشندگان مواد مخدر در تبریز امنیت ندارند!

وی با اشاره به اینکه که ایجاد احساس امنیت در بین مردم جزو وظایف اصلی دستگاه های قضایی است گفت : از آنجایی  که فروشندگان مواد مخدر و ارازل اوباش مخل امنیت شهروندان هستند با طرح های برنامه ریزی شده توسط دادگستری و نیروی انتظامی در تبریز امنیت ندارند.

خلیل اللهی  تصریح کرد برای ایجاد امنیت در بین شهروندان اقدام به صدور بخشنامنه های با همکاری نیروی انتظامی و پلیس اطلاعات عمومی و پلیس مواد مخدر ، به منظور افزایش اگاهی مردم و جلو گیری از سرقت ای پیشبینی  شده  است. 

وی تصریح کرد : به منظور سامادهی و مبارزه با مواد مخدر در استان تقسیم بندی های خاصی شده که با تقسیم بندی و پرداختن هر اکیب به وظایف خود به سرعت می توان مناطق آلوده به مواد مخدر را ساماندهی کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز در ادامه افزود: یک اکیب ویژه مسئول کار های اطلاعاتی و عملیاتی برای عمده فروشان وارد کننده مواد مخدر و اکیب دیگر وظیفه مبارزه به خرده فروشان و ... راه اندازی شده که در خصوص جلوگیری از ورود مواد به استان تا کنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد استان آذربایجان شرقی برای واردات مواد مخدر از نظر قاچاقچیان استان امنی نیست.

182 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک در تبریز کشف شد

وی از کشف موفقیت آمیز ، 182 کیلوگرم مواد مخدر در شهر تبریز داد و گفت: محموله مواد مخدر از نوع تریاک از مبدا شیراز  به مقصد تبریز بارگیری شده بود  که مامورین با شناسایی و رد یابی های از قبل تعیین شده ،مانع  توزیع این موادر در شهر تبریز توسط قاچاقچیان شدند.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز تصریح کرد: قرار بود مقداری از این تریاک در شهر تبریز و مقداری دیگر در سایر شهر های استان آذربایجان شرقی توزیع شود.

از نظر فروانی تبریز در جرم سرقت ،مقام اول را به خود اختصاص داده است!

وی با اشاره به اینکه در شهر تبریز خبری از سرقت های خشن نیست گفت : متاسفانه از نظر فراوانی جرم سرقت در تبریز به مقام اول رسیده است .

خلیل اللهی  اظهار داشت : سرقت های مهم از جمله سرقت های مسلحانه و خشن در تبریز در حد صفر است و سرقت های صورت گرفته سرقت های جزئی است که منجر به بر هم زدن امنیت روانی مردم شده است .

وی ادامه داد: به منظور جلو گیری از این معضل و ایجاد احساس امنیت در بین مردم در پیشگیری از وقع جرم و آگاه سازی مردم اقدامات خوبی صورت گرفته است.

سارقان حق مرخصی ندارند

دادستان عمومی و انقلاب تبریز اظهار داشت: برخورد جدی با سارقین از سال گذشته شروع و ادامه داد که این برخورد ها در کاهش وقوع جرم موثر بوده است.

وی تصریح کرد: قانون گذار اختیار داده کسی که سابقه سرقت دارد از زمان بازداشت تا زمان صدور حکم و مرحله اجرای حکم از برخی امتیازاتی که سایر محکومین استفاده می کنند منع شوند.

خلیل اللهی تصریح کرد: به سارقینی که بازداشت شده اند مرخصی اعطا نمی شود وبه محض مرتکب سرقت در مرحله دادسرا ، امور کیفری ، دادگاه های جزای و اجرایی حکم تا زندان ،به منظور کاهش سرقت در استان برخورد جدی می شود.

سرقت های خشن در استان آذربایجان شرقی وجود ندارد!

وی با اشاره به این که در آذربایجان شرقی خبری از سرقت های خشن و مسلحانه نیست گفت : سرقت های مهمی که در 6 ماهه اخیر صورت گرفته سارقیان از جاهای دیگر کشور به شهر تبریز آمده بودند که که بعد از سرقت توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز سرقت پاساژ تجارت تبریز ، قالیشویان ، جواهر فروشی ها و ... را از جمله سرقت های مهم استان آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت :سارقیان این سرقت ها از دیگر شهر های کشور به منظور سرقت وارد شهر تبریز شده بودند.

وی با اشاره به این که اعتماد بیش از حد به هم نوعان اثرات جبران ناپذیری به مردم وارد می سازد گفت : مردم باید از اعتماد بیش از حد ، به همنوعان خود خود داری کنند تا بتوانند از اموال خود محافظت کنند.

دادگستری آذربایجان شرقی شعبه ای برای جرایم اینترنی راه اندازی کرده است!

دادستان عمومی و انقلاب تبریز با اشاره به افزایش جرایم اینترتی در کشورو استان آذربایجان شرقی یاد آور شد: اخیرا جرایمی از طریق اینترنت و فضای سایبر در شهر تبریز اتفاق افتاده که یک شعبه برای جرایم اینترنتی اختصاص داده شده است.

خلیل اللهی جرایم اینترنتی در استان را زیاد ارزیابی کرد و افزود :مردم نباید فریب خرید و فروش هابی اینترنتی برخی از محصولات شک برانگیز را داشته  باشند.

وی تصریح کرد اخیرا با فرستادن ایمیل تحت عنوان برنده جایزه فلان شرکت شده اید اخاذی های سنگین از مردم صورت می گیرد.

خلیل اللهی افزود :چنین سارقانی با درخواست شمار ه حساب به منظور واریز چندین دلار به حساب مردم،  باقی پول های حسای مردم را از حساب شخص انها خارج می کنند.

بهترین راه حل برای حمل دولار ها ، دولار های سیاه است!

وی باشاره به یکی از اخاذی ها. جرایم اینترنتی و فضای سایبر افزود: اخیرا دو نفر از تبعه خارجی و یک شخص تبریزی با اعلام این موضوع که با ریختن ماده ای روی دلارها منجر به سیاه شدن انها می شود با طرز شگفت انگیزی اخاذی های زیادی انجام داده اند.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز تصریح کرد: این مجرمان با ترفندی خاص و با  ریختنی چندین قطره از این مواد بر روی دلار ها ، انهار ا به تکه کاغذ سیاهی تبدیل کردند تا از دسترس سارقان دور باشد.

وی ادامه داد: با یک ماده ای دیگر دوباره دلار ها را به شکل اولیه خود برمی گردانند که این عامل باعث شد مردم به چنین افرادی اطمینان کنند و دلار های خود را در اختیار این مجرمین قرار دهند.

خلیل اللهی تصریح کرد: این مجرمین به جرم  جایگزین دلارهای تقلبی به جای اصل و اخاذی از کردم بازداشت و در زندان تبریز به سر می برند.

 

همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها