تبلیغات
اطلاعات، خبر ، آگاهی - متین کودکی که نامش جهانی شد

متین کودکی که نامش جهانی شد

 

نوع مطلب :اجتماعی ،

نوشته شده توسط:لیلا آقاجانی

اختصاصی / ساعتی با خانوده کودک مغناطیتس تبریز

متین کوکی که نامش جهانی شد

کودکی 6 ساله که بدنش خاصیت مغناطیستس عجیبی دارد در چند روز اخیر به یکی از خبرهای جذاب رسانه ای مختلف در کشور حتی منتقه تبدیل شده است ماجرا از این قرار بود که متین درویش خاصیت مغناطیستس عجیبی دارد که نام وی را در جمع عجایب جهان قرار می دهد. بدن متین علاوه بر فلزات برخی اجسام پلاستیکی  را نیز جذب می کند که این مورد در جهان خارق العاده است.

عجیب نیست وقتی وارد اتاق  او شوی اتاق را متفاوت با اتاق های  هم سن و سال هایش ببینی . این اتاق همانند صاحب خانه اش  کمی متفاوت با سایرصاحب خانه های  هم سن و سالش است. اینجا خبری از اسباب بازی های کودک 6 ساله نیست. این کودک تمام اسباب بازی هایش را بالای قفسه ای از اتاقش جای داده و تمام اجسام فلزی و پلاستیکی از جمله ، قاشق ، چنگال ، تابه ، انگشتر طلا ، نقره و همچنین اجسامی از جنس مس و آلومنیوم را جایگزین اسباب بازی هایش کرده است.

با این که متفاوت با سایر دوستان و هم سن و سال های خودش است اما  همان شیطنت های کودکانه را در سر دارد و با زبان شیرین کودکانه خود ، خنده را بر لبان میهمانان جاری می کند.
یک ماهی می  شود که پدر و مادر متین پی به متفاوت بودن فرزند خود با سایر هم سن و سال هایش برده اند. اما به خاطر عدم رسانه ای شدن فرزندش ماجرا را بین اعضای خانواده مخفی نگه می دارند تا اینکه در عید نوروز متین با چسباندن یک قاشق به قفسه سینه خود به عمه خود نشان می دهد که  خاصیت مغناطیسی بدنش نسبت به تمام افراد بیشتر است.
اکنون این کودک 6 ساله  چهره ای رسانه ای پیدا کرده چرا که از معدود انسان های روی زمین است که بدن اش این خاصیت خارق العاده را دارد پزشکان هنوز توجیه علمی قضیه را پیدا نکرده اند.آزمایشات بر روی متین
پدر متین درویش کارمند یک اداره دولتی است و 38 سال دارد. وی صاحب 2 فرزند به نام مهدی و متین است. مهدی که 15 سال دارد بنا به گفته پدر و خودش بدن او هم کمی نسبت به افراد عادی خاصیت مغناطیستی بیشتری دارد و می تواند اجسامی به وزن نیم کیلو را تنها روی قفسه سینه خود نگه دارد.
برای آشنا شدن بیشتر با متین و خانوده اش راهی خانه آنها می شویم، خانه ای که این روزها به محل رفت و آمد خبرنگاران رسانه های مختلف تبدیل شده است.
علی دوریش، پدر متین  می گوید: یک ماه قبل یکی از  ویژه نامه های  مجله هفته گی را خریده بودم که در یکی از صفحات آن عکس کودکی با  اجسام فلزی چسبیده بر بدنش دیده می شد که متین با دیدن این مجله  به ما نشان داد که خاصیت  مغناطیسی در بدن او وجود دارد.
پدر متین ادامه می دهد: بعد از امتحان اجسام فلزی بر بدنش،  مادرش را صدا می زند و اجسام فلزی چسبیده شده به قفسه سینه اش را نشان می دهد.  
درویش می افزاید:  از آنجایی که پیش از این با این پدیده نادر آشنا بودیم از چسبیدن اجسام فلزی به بدن متین شوکه نشدیم و ترس و واهمه ای به دل راه ندادیم  اما کمی هیجان زده شدیم.
وی با اشاره به این که افراد بسیار محدودی همانند متین در جهان وجود دارند افزود: متین در تبریز جزو اولین کسانی است که بدنش خاصیت مغناطیستی بیشتری  دارد.
درویش  ادامه داد: کسانی که شبیه متین هستند تنها آهن و فلزاتی از جنس آهن را جذب می کنند در حالی که بدن متین انواع اجسام فلزی و پلاستیکی از جمله ، آهن ، طلا ،نقره ،  مس ، آلومنیوم ، استیل ، پلاستیک را به خود جذب می کند.
پدر متین اظهار می کند: بدن متین می تواند چنین اجسامی به وزن 3 الی 5 کیلوگرم را در حالی که به بدنش چسبیده است را نگه دارد.
وی تصریح می کند : بعد از پی بردن به وضعیت بدن متین و اثرات مغناطیستی ، مهدی نیز این آزمایش را انجام داد و متوجه شدیم که  اجسام فلزی که  گاهی می تواند چسبیده به بدن مهدی باقی بماند.
درویش ادامه می دهد : بعد از این که متوجه شدیم متین جزو افراد نادری است که بدنش خاصیت مغناطیسی دارد با گوشی همراه فیلمی از او گرفتیم و به چند پزشک نشان دادیم و آنها بعد آزمایش او از نظر حرکاتی ،سلامتی او را تائید کردند.


وی در پاسخ به این سوال که متین چکاب شده است یا نه می گوید: از آنجایی که با چکاب و آمپول های پی در پی فرزندم اذیت خواهد شد اجازه چکاب ندادیم و از طریق برخی حرکات پزشکان سلامت او را تائید کردند و نگران سلامتی او نیستیم.
پدر متین  تصریح می کند:  اگر اجازه می دادم فرزندم چکاب شود به خاطر درد شدید برخی آزمایش ها از دکتر و دارو متنفر می شد و این کار اثرات جبران ناپذیری برای او به همراه داشت.
وی ادامه می دهد: از آنجایی که این پدیده نادر از نظر علمی ناشناخته است پزشکان نمی توانند در مورد کاهش یا افزایش خاصیت مغناطیسی بدن متین در آینده نظریه ای ارائه دهند.
درویش  بازتاب رسانه  ها و دوستان و آشنایان را نسبت به متین خوب ارزیابی کرد و گفت : از آنجایی که متین چهره رسانه ای پیدا کرده خوشحال و خرسند هستی


قاشق و چنگال جایگزین اسباب بازی های متین   
رقیه درویش مادر متین می گوید: از وقتی متوجه شده که اجسام فلزی به بدنش می چسبد اسباب بازی هایش اجسام فلزی از جمله قاشق ، چنگال ، تابه ، ساعت ناخن گیر و ... شده است. وی می گوید: وقتی متوجه شدم بدن متین چنین خاصیتی دارد ترس را به خود راه ندادم و از این که متین جزو نادر افرادی با این وضعیت د ر دنیا است کمی شوکه شده بودم.
مادر متین  اضافه می کند: یک ماهی  می شد که متوجه شدیم اجسام فلزی به بدن فرزندمان می چسبد اما به خاطر عدم رسانه ای شدن و اذیت شدن فرزندمان این موضوع را مخفی نگه داشتیم.
خانم درویش  ادامه می دهد : تمام بچه های فامیل از وقتی متین را این گونه می بینند به منظور چسبیدن مواد فلزی به بدنشان ، بدن خود را خیس می کنند و می گویند ما هم می توانیم اجسام فلزی را به بدن خود بچسبانیم.
وی می افزاید : متین هم عقیده دارد که همه کودکان می توانند همانند او اجسام را به بدن خود بچسبانند و برای همین دوست دارد آموزش های لازم را به دوستان و بچه های فامیل ارائه دهد اما غافل از این که این کار با آموزش های لازم صورت نمی گیرد.
مادر متین  تصریح می کند: در ابتدا تنها ما متوجه شدیم که قاشق به قفسه سینه او می چسبد و بعدها متین با امتحان کردن در قسمت های مختلف خود نشان داد که ، این اجسام به لاله گوش ها ، بینی ، بازو، قفسه سینه ، کف دست ، جناغ ، شکم و ... می چسبد.
وی ادامه می دهد : حس می کنم متین با دیدن عکس این کودک خودش را به این باور رسانیده که می تواند  همانند او باشد و این باور و اعتقاد او باعث شد که جزو افراد نادر دنیا باشد.
وی می افزاید: زمانی که متین تحرک کمتری داشته باشد خاصیت مغناطیسی بدنش کمی کاهش می یابد و بعد از تحرک این خاصیت افزایش می یابد.


دیدن عکس کودک حس کردم من هم می توانم
متین درویش 6 ساله  و می گوید: تا کنون بدنم  قاشق ، چنگال ، تابه ، ساعت مامان ،  انگشتر عمه ، CD ، برس ، سینی ، کنترل تلویزیون  را  جذب کرده است.
متین می گوید: زمانی که این مجله را ورق می زدم چشمم به کودکی افتاد که اجسام فلزی را در بدنش نگه داشته و همان لحظه حس کردم که من هم می توانم همانندآن کودک باشم.
وی ادامه می دهد: وقتی این کار را امتحان کردم دیدم که جواب می دهد خانواده خود را در جریان گذاشتم و آنها شروع به فیلمبردرای از من کردند.
این کودک 6 ساله  با زبان شیرین خود می گوید: در آمادگی ما علاوه بر من چند تایی از دوستانم هم می توانند اجسام فلزی را به بدن خود بچسبانند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با چشم خود دیده ای اجسام فلزی به بدن دوستانتان می چسبد می گوید: ندیده ام اما خودشان می گویند که امتحان کرده اند و قسم خورده اند که همانند من می توانند اجسام فلزی را به بدن خود بچسبانند.
متین  اضافه می کند : حالا که آنها قسم می خورند قاشق و چنگال به بدنشان می چسبد حتما می چسبد.


وی می افزاید: در روز های اول  دوستانم از من می خواستند که چسبیدن اجسام فلزی را به بدنم نشان دهم اما رفته رفته  خواسته های دوستانم کمتر می شود.
متین از این که بدنش اجسام فلزی را به خود جذب می کند خوشحال است و به عقیده خود تمام افراد می توانند همانند او این کار را انجام دهند.
آری این کودک 6 ساله از این که بدنش توانایی جذب اجسام فلزی را داد و چهره رسانه ای پیدا کرده به خود می بالد  و دوست دارد تمام دوستانش هم همانند او توانایی انجام این کار را داشته باشند ای کاش همه ما همچنان متین ساده و بی آلایش و بی ریا بودیم.

گفت و گو از لیلا آقاجانی

عکس ها از صابر علینژاد

انتهای پیام/همه دیوانه خطابم می کنند یکشنبه 9 مهر 1391
کوتاهی دولت در قبال تعهدات خود به صنایع جمعه 30 تیر 1391
بی مهری های صندوق مهر با کار آفذینان زن استان یکشنبه 25 تیر 1391
خداحافظی یک هفته ای مطبوعات از کیوسک های تبریز یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
اتوبوس حامل هنرمندان و خبرنگاران تبریز دچار سانحه شد دوشنبه 18 اردیبهشت 1391
متین کودکی که نامش جهانی شد سه شنبه 5 اردیبهشت 1391
ما هم حق زندگی داریم یکشنبه 3 اردیبهشت 1391
گزارشی از نیم میلیون حاشیه نشین در تبریز سه شنبه 29 فروردین 1391
سالمندان تبریز برای دریافت کارت منزلت ثبت نام کنند دوشنبه 21 فروردین 1391
جزئیات مرگ مشکوک نخبه علمی در خانه اش دوشنبه 21 فروردین 1391
فراهم شدن امکان پرداخت غیر حضوری قبوض آب با تلفن 1808 دوشنبه 21 فروردین 1391
با زبان مردم حرف می زنیم شنبه 12 فروردین 1391
نوروز غنی و فقیر نمی شناسد شنبه 27 اسفند 1390
ترجیح می دهم جوانان کاندیدا شوند پنجشنبه 27 بهمن 1390
لیست قطعی جبهه متحد اصول گرایان آذربایجان شرقی در تبریز و 7 شهرستان آذربایجان شرقی سه شنبه 25 بهمن 1390
لیست آخرین پستها